• spalio 31 d., Šeštadienis

Vaismedžių priežiūra birželį

Užmezgusiems vaisius vaismedžiams reikia daug drėgmės, maisto medžiagų. Tręškite juos 5 kartus atskiestomis srutomis ar kompleksinėmis trąšomis (2–3 saujos kibirui vandens). Jas pilkite į aplink medį iškastą vainiko skersmens griovelį (jei sausa, pirmiau sudrėkinkite vandeniu. Per lapus tręškite 0,3–0,5 proc. karbamido ar kitokių azoto trąšų tirpalu.

 

 

Jei jauno medelio viršūnė neaiški, ją nupjaukite. Stiprų šoninį ūglį išlenkite taip, kad iš jo susiformuotų nauja viršūnė. Ant jaunų šakučių pasirodžiusius amarus sutraiškykite pirštais, didesnius medelius nupurkškite insekticidais.

Daug genėti ar perskiepyti vaismedžiai gausiai leidžia atžalas. Mėnesio pradžioje jos dar jaunos ir lengvai lūžta, vėliau – teks nupjauti ar nukirpti. Jei atžalų daug, stipriausias, labiausiai išstypusias ar arti skiepijamo vietos augančias nulaužkite nedelsdami. Visų pašalinti nereikia, nes lapai gamina angliavandenius. Kuo daugiau lapų ir kuo geriau jie apšviesti, tuo gražesnės spalvos vaisiai. Vasarines obelis ir kriaušes genėkite iki liepos pradžios, rudenines ir žiemines – iki rugpjūčio, vyšnias, trešnes, abrikosus, ankstyvąsias slyvas – nuskynę derlių.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Makita5

Šiandien

  • Spalio 30, penktadienis.
  • Saulė teka 07:17, leidžiasi 16:47.
  • Mėnulis teka 16:51, leidžiasi 05:31.
  • Mėnulis Jautyje 23:19, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Skirgaila, Skirvydė, Edmundas, Darata, Volfgangas, Volfas
  • Šaknų diena. Tinkama diena sodinti ir persodinti dekoratyvinius medžius ir krūmus, sėti ir sodinti gėles, krūmus, gyvatvores, pjauti veją, nuimti derlių greitam naudojimui, ruošti kompostą, naikinti kenkėjus, tręšti kambarinius augalus, galima konservuoti daržoves, sandėliuoti bulves. Netinkamas metas rinkti gydomąsias šaknis, genėti gyvatvores.
  • Jei dūmai iš kamino kyla aukštyn – bus giedra diena, o jei leidžiasi žemyn – bus lietaus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius