• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Veidrodžių karalystėje

Namų dekoravimas veidrodžiais – išties nesudėtingas menas, galintis padėti sukurti netikėtų erdvės dinamikos efektų. Užtenka žinoti keletą triukų, kad tinkamai suplanuotumėte veidrodinės karalystės schemą: svarbiausi aspektai – tinkama vieta, kruopščiai parinktas rėmo svoris ir dizainas.

 

 

 

 

 

Veidrodis – begales galimybių suteikiantis interjero aksesuaras, skirtas ne tik tarnauti tiesioginiu būdu – parodyti mums mus pačius. Erdvei jis suteikia žavesio, skatina smalsumą, gausina šviesą ir sukuria erdvumo įspūdį, vizualiai išplėsdamas kambario plotą. Iš esmės tikslas, kurio siekiame sumaniai komponuodami veidrodžius, yra noras sukurti didesnių ir šviesesnių namų pojūtį. Tačiau drauge iš jų pačių galima kurti įspūdingus sienų piešinius ar formuoti veidrodžio kaip meno kūrinio idėją.

 

Veidrodinė siena

Kambariuose žemomis lubomis, ypač – šalia nemažai erdvės užimančių daiktų sandėliavimui skirtų baldų (spintų, batinių) idealiai tinka veidrodinės sienos: jos padeda išgelbėti užgriozdintą erdvę ir grąžinti pirminį erdvumo pojūtį (kuris vyravo kambary iki spintos atsiradimo). Bet kokia veidrodinė sienutė maksimaliai padidina plotą, mat neturi ribų, apibrėžiančių konkrečią formą. Be kita ko, pastebėkite, kaip gražiai ši sienutė akcentuoja jaukias interjero detales – unikalaus piešinio sieną, antikvarinę kėdę, spalvinę gamą. Atminkite, kad bet koks veidrodyje atsispindintis objektas padvigubėja, – taigi gražių kėdžių atsiranda dvi. Išnaudokite šią idėją!

 

Kuo didesnis

Interjero specialistai rekomenduoja rinktis tokį didelį veidrodį, kokį tik galite sau leisti: kiekvienas papildomas atspindžio spindulys yra vertas investicijų. Prieškambary turėti veidrodį, kuriame matytumėte save visu ūgiu, – visuomet vertinga: neišsigąskite objekto dydžio – matysite, kaip džiugins kiekvienąkart išeinant iš namų ir į juos sugrįžus! Taip pat verta kruopščiai apmąstyti rėmo svorį ir stilių: išraiškingi, skulptūriški, ornamentuoti ar ryškių spalvų rėmai nuostabiai tinka didelio ploto veidrodžiams arba mažesniems veidrodėliams, kuriems parinkote estetinę funkciją. Jei kambarys labai mažas, veidrodis be rėmų bus geriausias sprendimas – jis nesikėsins į erdvę.

Atspindėti šviesą

Ko gero, seniausias veidrodžių kabinimo triukas – šviesos strategija: pasirinkimas veidrodį pakabinti ten, kur jis atspindėtų natūraliai krintančią dienos šviesą. Kruopščiai prieš langą įtaisytas veidrodis kambarį praturtins šviesa ir žalumos efektu. Taip į vidų pasikviesite gamtą. Taip pat verta įkomponuoti veidrodį į darnią interjero linijų schemą: atkreipkite dėmesį, kaip dailiai veidrodžių rėmai atkartoja žvakidės konstrukciją ir medžiagas, taip pat kuria bendrystę su gėlių vaza.

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – AGV.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. spalio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius