• lapkričio 21 d., Ketvirtadienis

Žiemą vešantys kambariniai augalai

Yra grupė daugiamečių gėlių, kurios augti pradeda žiemą. Natūraliose augavietėse vasarą oras toks karštas ir lietus lyja taip retai, kad jos turi surasti būdų, kaip išlikti gyvoms. Nepralenkiamo išradingumo yra kaudeksiniai augalai. Jie stiebus su lapais ir žiedais išaugina vėsiuoju metų laikotarpiu, kai gali gauti vandens. Per tą laikotarpį dalis vandens ir maisto medžiagų kaupiasi šaknyse ir apatinėje stiebų dalyje, kurie metams bėgant sustorėja, pasidaro įmantrių formų – trumpai tariant, dekoratyvūs. Dėl gyvybę išsaugančių kaudeksų mes ir auginame šiuos augalus. Jie ne tik išvaizda skiriasi nuo mums įprastų kambarinių gėlių, bet ir priežiūra – visi yra tvirti, todėl griežtai turime tenkinti jų poreikius. O kiekviena rūšis skirtinga. Bet kai išsiaiškiname, kaip, kada, kiek reikia laistyti, kokioje temperatūroje laikyti, viskas tampa paprasta.

 

 

 

 

Žinomiausia iš kaudeksinių augalų yra nolina (Nolina sp.). Ir neišrankiausia. Tik žiemą jos nelaistykime, jeigu norime, kad suformuotų storą apatinę stiebo dalį. Nolina protinga, kaip ir kiti augalai: jeigu nuolatos gauni pakankamai drėgmės, tai kam ją kaupti?

Visi pažįstame pelargonijas, kurios žiemą teikia nedaug džiaugsmo. Bet pamėginkime auginti turinčias storus stiebus: Pelargonium carnosum, P. cotyledonis. Jos žemos, kompaktiškos, žaliuoja ir žydi žiemą ne žemesnėje kaip 14 °C temperatūroje. Sodinamos į mažus indelius su vandeniui pralaidžiu, nederlingu substratu, statomos šviesioje vietoje, kur saulė šviečia 2–3 valandas. Laistomos rugsėjo–gruodžio ir kovo–balandžio mėnesiais. Nepersodintos tame pačiame inde gali augti 10 ir daugiau metų.

Rauplėtoji dioskorėja (Dioscorea elephantipes) – kitas įspūdingas šios grupės augalas. Sustorėjęs iki 3 m skersmens stiebas panašus į dramblio koją. Dėl storo kamštinio sluoksnio, kuris metams bėgant suplyšinėja į plokšteles, jis primena vėžlio kiautą. Plonus vijoklinius apie 2 m ilgio stiebus su lapais ir žiedais dioskorėja išaugina rudenį arba žiemos pradžioje. Bet visi jie žūva vasaros pradžioje. Laistoma tada, kai turi lapus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 21, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 16:08.
  • Mėnulis teka 20:30, leidžiasi 13:28.
  • Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 15 d.
  • Alberta, Eibartė, Gomantas, Honorijus, Honoratas, Girenė, Tomas
  • Pasaulinė televizijos diena. Tarptautinė geografinių informacinių sistemų diena. Pasaulinė sveikinimosi diena. Pasaulinė filosofijos diena. Jauno vyno šventė. Tarptautinė nerūkymo diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Vaisių diena. Tinkamas metas sodinti į vazonėlius svogūnines gėles, kurias norite pražydinti žiemą. Sėkite šakniavaisius ankstesniam pavasariniam derliui. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius.
  • Jei žibėdama skala liepsną riečia žemyn – bus atodrėkis, jei aukštyn – šals.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius