• sausio 28 d., Antradienis

Žiemai įpusėjus dėmesys kambariniams augalams

Kambarinių augalų auginimu žavisi daug žmonių. Jis vilioja naujais atradimais ir potyriais, ugdo kūrybingumą, pastabumą, darbštumą ir daug kitų savybių, kurios yra būtinos sėkmingam gyvenimui. Todėl sodininkaujame. Tradiciškai tai darome darže, sode, gėlyne. Bet gėlių auginimas kambaryje taip pat yra sodininkavimas ir juo galime užsiimti ištisus metus. Pamėginkite, jei dar nebandėte.

O mes, kurie jau esame išmokę sodininkauti kambariuose, pažiūrėkime, ką galime nuveikti žiemą.

 

Augalai turi būti tvarkingi

Ne tik žiūrėkime, bet ir matykime. Dėl šviesos stygiaus, sauso oro, užmirkusio substrato geltonuoja ir ruduoja lapai, džiūsta šakutės. Nurinkime, nukirpkime viską, kas negražu ir negyva. Kambariuose laikomi augalai neatsitiktinai vadinami gėlėmis – jie yra puošmena, todėl turi būti visada tvarkingi. Sušlapusios negyvos dalys gali pradėti pūti, ir puvinys pereis į gyvus audinius.

Naudokime žirkles

Atogrąžų augalai pajuto, kad jau ilgėja dienos, todėl kai kuriose viršūnėse matome besiskleidžiančius naujus lapus. Tai ženklas, kad juos reikia genėti. Jeigu turime fikusų, nėrūnių ar kitų medžio ir krūmo formos augalų, kuriems kambaryje greitai pritrūks vietos, patrumpinkime ūglių viršūnes. Taip jie ne tik suplonės ir pažemės, bet ir išsišakos. Visada gražiausi, vešliausi yra jauni lapai, todėl netingėkime ir genėkime. O pradėjusius augti žolinius augalus – Kadijero ir smulkialapę pilėjas, Herbsto irezinę, darželinį gumbiną – nukirpkime trumpai virš 2–3 bamblio nuo žemės. Susiformuos kompaktiškas, gausiai lapuotas keras. To nepadarius, senos stiebų dalys numes lapus ir nupliks. Vietoj nukritusio lapo naujas nebeužauga.

Šviesos dar trūksta

Vis dėlto augimo nešturmuokime, nes šviesos dar trūksta. Jį būtų gerai net pristabdyti, kambaryje palaikant ne aukštesnę kaip 18 ºC šilumą. Jeigu nepavyksta, įrenkime papildomą apšvietimą. Tinkamiausi yra specialūs šviestuvai augalams, iš kurių sklinda daug fotosintezei reikalingų raudonos ir mėlynos spalvos spindulių. Galima naudoti ir dienos šviesos bei kitokias lempas – efektas bus, tik mažesnis.

Vandens procedūros

Pagerinti gėlių gyvenimo sąlygas galime, purkšdami ir laistydami jas žolių trauktinėmis bei nuovirais. Tiks ir mūsų neišgerta dilgėlių arbata. Tik be cukraus, nes ant jo dėmių suodligės grybas įsiveis. Taip sustiprinsime savo numylėtinius, jie taps atsparesni parazitams ir ligoms.

Visą žiemą šiltame, sausame kambario ore intensyviai dauginasi miltuotasis skydamaris. Jo plitimą galima pristabdyti retkarčiais augalus nupurškiant šiltu vandeniu. Dar geriau padės džiovintų mandarinų žievelių trauktinė. Citrusinių vaisių eteriniai aliejai nubaido kai kuriuos kenkėjus. Taip mažinsime jų skaičių, o kambariai kvepės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 28, antradienis.
  • Saulė teka 08:15, leidžiasi 16:49.
  • Mėnulis teka 08:25, leidžiasi 14:54.
  • Mėnulis Vandenyje 21:32, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 21 d.
  • Gedgaudas, Karlas, Karolė, Leonida, Leonidas, Manfredas, Nijolė, Tomas
  • Europos duomenų apsaugos diena
  • Šaknų diena iki vėlyvo vakaro. Sėkite šakniavaisius šildomuose šiltnamiuose, ar dėžutėse daigams. Tręškite kambarines gėles, daigus. Dezinfekuokite šiltnamius, ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus.
  • Kuo daugiau žiemą šerkšno, tuo daugiau vasarą grybų ir uogų.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius