Afelandra - Aphelandra
Afelandros – žemi krūmeliai ir puskrūmiai, paplitę Pietų Amerikos atogrąžose ir paatogrąžėse. Žvynuotoji afelandra (Aphelandra squarrosa) natūraliai auga Brazilijoje. Augalas neaukštas, lapai su baltomis gyslomis. Viršūnėse išaugina stačius ryškiai geltonus varpiškus žiedynus. Žydi vasarą ir rudenį.
Afelandrai reikia parinkti šiltą ir šviesią, bet nesaulėtą vietą. Mėgsta drėgną orą, sausame susisuka ir krinta lapai. Žemė visą laiką turi būti truputį drėgna, bet vandens pertekliaus šis augalas nepakenčia. Laistymui tinka tik nekalkingas, ne vėsesnis kaip 20 °C temperatūros vanduo. Nuo kovo mėnesio iki žydėjimo pabaigos tręšiama kas dvi savaites universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Žiemą verta 2 mėnesius palaikyti vėsiai (14-16 °C) – tai skatina žydėjimą. Kitu metu kambario temperatūra turėtų būti ne žemesnė kaip 20 °C. Pavasarį augalą reikia nugenėti. Kasmet persodinti į purią durpinę žemę.
Pavasarį nugenėjus afelandra dauginama viršūnių auginiais. 10-12 cm ilgio auginiai 22-24 °C temperatūroje drėgname durpių ir smėlio mišinyje įsišaknija per mėnesį.