• birželio 13 d., Sekmadienis

Bergenijos - Bergenia

Bergenijos (Bergenia) paplitusios Rytų ir Vidurinėje Azijoje, Sibire.  Augalai išsiskiria dideliais mėsingais lapais. Dauguma berganijų visžalės, tik kai kurios retai auginamos rūšys žiemai numeta lapus. Turi vaistinių savybių.  Šakniastiebiuose ir lapuose yra rauginių medžiagų.
Soduose ir parkuose bergenijos dažniausiai naudojamos didesnių plotų apželdinimui. Populiariausios dvi rūšys – širdžialapė bergenija (B. cordifolia) ir storalapė bergenija (B. crassifolia). Bergenijos auginamos dėl puošnių visžalių odiškų lapų. Jie yra tamsiai žali, kai kurių veislių žiemą ir pavasarį tampa tamsiai raudoni (’Purpurea’) arba margi (’Tubby Andrews’).
Visos bergenijų rūšys žydi anksti pavasarį įvairių atspalvių rožiniais, rečiau baltais (’Silberlight’) žiedais.
Vis dažniau auginamos hibridinės kilmės bergenijų veislės, besiskiriančios aukščiu, lapų išvaizda ir žiedų spalva.
Bergenijos nereiklios, auginamos pusiau pavėsyje, derlingoje, drėgnesnėje dirvoje. Jeigu pakankamai drėgna, gali augti ir saulėje, tik lapai būna smulkesni. Bergenijos žiemoja nedengtos, tik šaltomis, besniegėmis žiemomis gali apšalti jau iš rudens sukrauti žiedai. Persodinamos anksti pavasarį arba vasaros pabaigoje. Vienoje vietoje gali augti daug metų. Dauginamos sėklomis (rūšių augalai), šakniastiebių dalimis ir dalijant kerus. Bergenijos atsparios ligoms ir kenkėjams.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 13, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 06:47, leidžiasi 00:04.
  • Mėnulis Liūte 21:22, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 10 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Lapų diena tęsis iki vakaro.Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves, agurkus, moliūgus, cukinijas, arbūzus, žirnius, pupeles, prieskoninius augalus. Sodinkite, dauginkite, persodinkite gėles, smilginius augalus. Sėkite, pjaukite veją. Tvarkykite sodą, aplinką. Pasodinkite į tvenkinį giliavandenius augalus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Skiepykite dekoratyvinius medžius, spygliuočius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius