• liepos 16 d., Antradienis

Bergenijos - Bergenia

Bergenijos (Bergenia) paplitusios Rytų ir Vidurinėje Azijoje, Sibire.  Augalai išsiskiria dideliais mėsingais lapais. Dauguma berganijų visžalės, tik kai kurios retai auginamos rūšys žiemai numeta lapus. Turi vaistinių savybių.  Šakniastiebiuose ir lapuose yra rauginių medžiagų.
Soduose ir parkuose bergenijos dažniausiai naudojamos didesnių plotų apželdinimui. Populiariausios dvi rūšys – širdžialapė bergenija (B. cordifolia) ir storalapė bergenija (B. crassifolia). Bergenijos auginamos dėl puošnių visžalių odiškų lapų. Jie yra tamsiai žali, kai kurių veislių žiemą ir pavasarį tampa tamsiai raudoni (’Purpurea’) arba margi (’Tubby Andrews’).
Visos bergenijų rūšys žydi anksti pavasarį įvairių atspalvių rožiniais, rečiau baltais (’Silberlight’) žiedais.
Vis dažniau auginamos hibridinės kilmės bergenijų veislės, besiskiriančios aukščiu, lapų išvaizda ir žiedų spalva.
Bergenijos nereiklios, auginamos pusiau pavėsyje, derlingoje, drėgnesnėje dirvoje. Jeigu pakankamai drėgna, gali augti ir saulėje, tik lapai būna smulkesni. Bergenijos žiemoja nedengtos, tik šaltomis, besniegėmis žiemomis gali apšalti jau iš rudens sukrauti žiedai. Persodinamos anksti pavasarį arba vasaros pabaigoje. Vienoje vietoje gali augti daug metų. Dauginamos sėklomis (rūšių augalai), šakniastiebių dalimis ir dalijant kerus. Bergenijos atsparios ligoms ir kenkėjams.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 16, antradienis.
  • Saulė teka 05:03, leidžiasi 21:46.
  • Mėnulis teka 17:24, leidžiasi 00:31.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Danguolė, Faustas, Vaigaudas, Marija
  • Škaplierinė. Prapjovos. Agronomų diena. Tarptautinė gyvačių diena
  • Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, sėkite ar pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Sėkite, sodinkite, skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Nepatartina kirsti medžių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, iškasti gėlių svogūnėlius.
  • Šią dieną nereikėtų dirbti, kad vėjai namų stogų neplėšytų, rugių neišguldytų. Pabarstyti grūdų troboje, kad varnos stogų nedraskytų.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius