• rugpjūčio 15 d., Šeštadienis

Bergenijos - Bergenia

Bergenijos (Bergenia) paplitusios Rytų ir Vidurinėje Azijoje, Sibire.  Augalai išsiskiria dideliais mėsingais lapais. Dauguma berganijų visžalės, tik kai kurios retai auginamos rūšys žiemai numeta lapus. Turi vaistinių savybių.  Šakniastiebiuose ir lapuose yra rauginių medžiagų.
Soduose ir parkuose bergenijos dažniausiai naudojamos didesnių plotų apželdinimui. Populiariausios dvi rūšys – širdžialapė bergenija (B. cordifolia) ir storalapė bergenija (B. crassifolia). Bergenijos auginamos dėl puošnių visžalių odiškų lapų. Jie yra tamsiai žali, kai kurių veislių žiemą ir pavasarį tampa tamsiai raudoni (’Purpurea’) arba margi (’Tubby Andrews’).
Visos bergenijų rūšys žydi anksti pavasarį įvairių atspalvių rožiniais, rečiau baltais (’Silberlight’) žiedais.
Vis dažniau auginamos hibridinės kilmės bergenijų veislės, besiskiriančios aukščiu, lapų išvaizda ir žiedų spalva.
Bergenijos nereiklios, auginamos pusiau pavėsyje, derlingoje, drėgnesnėje dirvoje. Jeigu pakankamai drėgna, gali augti ir saulėje, tik lapai būna smulkesni. Bergenijos žiemoja nedengtos, tik šaltomis, besniegėmis žiemomis gali apšalti jau iš rudens sukrauti žiedai. Persodinamos anksti pavasarį arba vasaros pabaigoje. Vienoje vietoje gali augti daug metų. Dauginamos sėklomis (rūšių augalai), šakniastiebių dalimis ir dalijant kerus. Bergenijos atsparios ligoms ir kenkėjams.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 15, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:54, leidžiasi 20:51.
  • Mėnulis teka 01:10, leidžiasi 18:55.
  • Mėnulis Vėžyje 03:35, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Arvilas, Napoleonas (Napalys), Sigita, Visvilas, Vydenė, Rugilė
  • Žolinė (Švč. Mergelės Marijos Ėmimas į dangų). Zarasų miesto gimimo diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Galima genėti gyvatvores ir kitus augalus (gražiai plėsis į šalis), sodinti gūžines salotas, pekininius kopūstus, tręšti, ravėti, laistyti. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Spauskite sultis. Rekomenduojama valyti organizmą, kraują dilgėlių arbata.
  • Prietaras. Surinktos vaistažolės nuo rugpjūčio 8 iki 15 dienos veikia labai stipriai. Mėnulio fazė ir padėtis tam įtakos neturi.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius