• gegužės 6 d., Pirmadienis

BUGENVILIJA - Bougainvillea

Kambariuose auginamos dvi bugenvilijų rūšys – plikoji (Bougainvillea glabra) ir puošnioji (B. spectabilis) bei daugybė jų veislių. Abi kilusios iš Brazilijos, kur auga iki 5 m ir aukštesnės, nors vazonuose pasiekia iki 3 m. Šakelės turi dyglius, bet yra lanksčios. Joms būtinos atramos. Tikrieji žiedai – neišvaizdūs, o tai, kas atrodo kaip žiedai, iš tikrųjų yra ryškiaspalviai pažiedlapiai. gausiai žydi balandžio – balandžio mėnesiais. Šiais lianas galima genėti ir formuoti krūmus, medelius, netgi bonsus.

Priežiūra. Bugenvilijos auga greitai ir jau antraisiais metais užima daug vietos. Per didelius augalus po žydėjimo reikia genėti. Mėgsta labai saulėtas, šiltas ir erdvias vietas. Vasarą balkone jaučiasi geriau, nei kambaryje. Saulėtomis dienomis joms reikia nemažai vandens, todėl pavasarį ir vasarą laistomos gausiai, bet vandens padėkle nepaliekama.

Dauginimas. Pavasarį ir vasarą daiginamos auginiais. Daiginimo dėžutėje, 25–28 oC temperatūroje, įsišaknija maždaug per 1,5 mėnesio. Šaknelės būna plonos ir trapios, todėl persodinti reikia atsargiai. Jauni augalai toliau auginami šviesioje ir šiltoje vietoje.

 

 

Plačiau apie vijoklinius augalus kambariui ar balkonui galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 6, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:29, leidžiasi 21:03.
  • Mėnulis teka 04:46, leidžiasi 18:59.
  • Mėnulis Avine, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Eidmantė, Judita, Minvydas, Benedikta (Benė), Liucijus
  • Tarptautinė diena be dietų.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius (prieš pat jaunatį), žaizdas dezinfekuokite ir užtepkite sodo tepalu. Tręškite pomidorus, paprikas ir kitas daržoves. Pasidauginkite atlankomis vaiskrūmius ir kitus dekoratyvinius krūmus. Nupurkškite vaismedžius nuo ligų ir kenkėjų. Pjaukite, grėbstykite veją. Rinkite vaistinius augalus. Ypač palanki diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Sužydėjus vyšnioms sėjami burokėliai, morkos, kukurūzai, prieskoniniai augalai, salotos, krapai. Sodinami salierų, gelsvių, gūžinių, žiedinių ir briuselinių kopūstų daigai, vėlyvesnės bulvės.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius