FIKUSAS - Ficus
Smulkusis fikusas (F. pumila) – smulkiais lapeliais ir tankiomis šakelėmis išsiskirianti rūšis. Stiebai pradžioje driekiasi į šalis, gali svirti iš vazonėlio, bet, radę atramą ar kokį nors paviršių, tuoj pat prisitvirtina prie jo smulkiomis orinėmis šaknimis ir lipa aukštyn. Nesunkiai „prilimpa“ net prie lango stiklo. Smulkūs augalo lapeliai yra vos 2 cm ilgio, sodriai žali. Dar gražesnė veislė – ‘Variegata’, kurios lapeliai su baltais apvadais. ‘Quercifolia’ lapeliai – truputį dantyti.
Priežiūra. Smulkusis fikusas mėgsta drėgną orą ir saulės neilgai apšviečiamą vietą. Juos auginti geriausia netoli lango, prie sienos, o atramas apvynioti samanomis arba kokoso pluoštu, kad galėtų prisitvirtinti šaknys. Šis fikusas reguliariai laistomas ir purškiamas vandeniu. Vasarą galima išnešti į lauką, bet saulės spindulių reikia vengti. Per ilgas šakas galima nukirpti bet kurioje vietoje. Visus metus žemė vazone turi būti drėgna, tačiau vasarą laistomas dažniau ir tręšiamas kas dvi savaites, o žiemą – rečiau. Persodinamas kas du – tris metus.
Dauginimas. Labai lengva smulkiuosius fikusus dauginti atlankomis: greta pastatomas mažas vazonėlis su drėgnomis durpėmis, ir fikuso šakelė prilenkiama, prispaudžiama prie drėgnos žemės. Įsišaknija tiek mažos, tiek jau didelės šakos.
Plačiau apie vijoklinius augalus kambariui ar balkonui galite rasti žurnale „Augalų pasaulis“ Nr. 50 – „Vijokliai kambariui ir balkonui“.
Taip pat skaitykite – „Medžiai nykštukai gėlių parduotuvėse“.