• liepos 27 d., Šeštadienis

FORSITIJOS - Forsythia

Visos forsitijos gana panašios – vidutinio aukščio ir pločio (1,5–3m) nelabai tankūs krūmai stačiomis pagrindinėmis ir svyrančiomis antros eilės šakomis, sodriais žaliais kiaušiniškais priešiniais lapais, kurie spalvos dažniausiai nepakeičia ir rudenį, neišvaizdžiais vaisiais. Panašūs ir žiedai – didžiausia forsitijų vertybė. Tai 2–4cm skersmens geltoni varpeliai, tirštai aplipę belapes šakas ankstyvą pavasarį. Rūšių ir kultivarų žiedų atspalviai skiriasi – nuo blyškių ar žalsvai geltonų iki gintaro rusvumo. „Varpeliai“ geltonuoja apie mėnesį.

Aplinkos sąlygoms forsitijos nereiklios, neblogai auga įvairios mechaninės sudėties, derlingumo ir drėgnumo dirvoje, nemėgsta tik sausos ir rūgščios. Gausiau žydi atvirose, saulėtose vietose, bet ankstyvą pavasarį šviesos pakanka net ir greta didesnių lapuočių medžių. Po šaltų žiemų kartais žydi tik apatinės šakos (žiemojusios po sniegu), nes nušąla žiediniai pumpurai. Atsparios užterštam orui, kenkėjams ir ligoms, nors kartais dėl grybinių ligų po žydėjimo staiga nuvysta viena ar kelios šakos. Tokiu atveju jos tuoj pat nupjaunamos iki sveikų vietų, o krūmai nupurškiami fungicidais.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius