• sausio 18 d., Šeštadienis

Gvaizdūnės - Zinnia

Nuo seno soduose auginama daug puikiosios gvaizdūnės (Zinnia elegans) veislių. Skirtingų veislių augalų aukštis nuo 20 iki 100 cm (gali būti ir daugiau). Žiedynų graižų skersmuo 5–16 centimetrų. Jie gali būti paprasti, pusiau pilnaviduriai arba pilnaviduriai, skirtingų formų: skiriamos bijūninės, chrizanteminės, pomponinės ir kitos grupės. Rečiau auginamos siauralapės gvaizdūnės (Z. angustifolia).

Sėjamos šiltnamiuose į dėžutes arba vazonėlius kovą ir balandį, o lauke – gegužę. Jautrios persodinimui. Užaugintos šiltnamyje į lauką persodinamos gegužės pabaigoje. Tarp augalų būtini 30–35 cm tarpai. Pražysta birželio pabaigoje – liepos pradžioje ir žydi iki šalnų Gerai auga saulėtoje vietoje, derlingoje, bet vandeniui laidžioje žemėje. Jautrios puviniui, todėl laistyti reikia tik žemę ir augalus saugoti nuo drėgmės. Peržydėję žiedynai reguliariai išskinami.

Tinka auginti grupėmis įvairiuose gėlynuose. Žemaūgės gvaizdūnės gali būti sodinamos lauko vazonuose. Aukštaūgių žiedai skinami. Galima džiovinti sausoms puokštėms.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 18, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:30, leidžiasi 16:28.
  • Mėnulis teka 01:28, leidžiasi 12:02.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Leonardas, Liubertas.
  • Lapų diena. Tręškite daigus ir augalus, kad gerai augtų. Sėkite gūžines salotas daigams šildomuose šiltnamiuose. Laistykite, purkškite augalus namuose ir oranžerijose. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas, skalbkite skalbinius.
  • Kai žiemą iš kamino kylantys dūmai krypsta į šiaurę, bus šalta, į pietus – šilta.
E-sėklos

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokius darbus atliekate sausio mėnesį?

Įvykių kalendorius

SS 2