• liepos 27 d., Šeštadienis

KALIJA - Zantedeschia

Aroninių (Araceae) šeimoje kalijų nėra daug – 28 rūšys. Namuose auginamos trijų keturių rūšių veislės. Jau seniai kambarinėmis tapusios etiopinės (abisininės) kalijos (Zantedeschia aetiopica) žaliuoja ir žydi visus metus. Burbuolės formos žiedyną gaubia didelis baltas papėdlapis. Augalai, nelygu veislė, užauga iki 0,5–1,5 m. Ne taip jau seniai pradėtos auginti Elioto (Z. eliotiana), Remano (Z. rehmanii) ir dėmėtosios (Z. albomaculata) kalijos, žydinčios vasarą, o žiemą visai nudžiūstančios. Jų veislių labai daug, baltais, geltonais, rausvais, oranžiniais ir tamsiai raudonais papėdlapiais.

Priežiūra. Etiopinės kalijos auginamos didokuose vazonuose, nes kerą sudaro iš vieno šakniastiebio išaugę keli nevienodo dydžio ūgliai. Tinkamiausia šviesi, saulėta, nekaršta vieta. Vasarą galima laikyti lauke su vazonu arba persodinti į gėlyną. Augant lapams ir žydint, kalijos laistomos gausiai, kas savaitę patręšiamos žydintiems augalams skirtomis arba universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Peržydėjusios apie mėnesį laikomos apysausės – tai dalinės ramybės periodas. Po to vėl laistomos gausiau pražysta. Žiemą etiopinės kalijos laikomos 15–18 °C temperatūroje, šviesioje patalpoje. Persodinamos po žydėjimo į kompostinę žemę. Elioto ir kitos panašių rūšių kalijos pavasarį sodinamos į vazonus arba, sušilus žemei, į gėlynus. Visą vasarą, kol auga ir žydi, laistomos gausiai ir kas savaitę tręšiamos. Rudenėjant lapai ima gelsti. Nebetręšiamos, laistomos vos sudrėkinant žemės paviršių. Kai lapai visai nudžiūsta, iškasamos. Gumbiški šakniastiebiai iki pavasario laikomi vėsiame rūsyje, užpilti durpėmis.

Susiję straipsniai:
„Padovanok man kalijos žiedą“;
„Kalijų vaivorykštė“.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius