• birželio 24 d., Pirmadienis

KARPAŽOLĖ - Euphorbia

Karpažolių yra labai daug ir be galo įvairių – šioje karpažolinių (Euphorbiaceae) šeimos gentyje net 2000 rūšių. Namuose be sukulentinių karpažolių dar auginamos gražiai žydinčios dygliuotosios (raudonosios) karpažolės (Euphorbia milii) ir anksčiau puansetijomis vadintos puošniausiosios karpažolės (E. pulcherrima). Jų priežiūra šiek tiek skiriasi. Visų karpažolių sultys nuodingos, gali sudirginti odą.

Priežiūra. Dygliuotoji karpažolė kilusi iš Madagaskaro. Tai iki 1 m aukščio krūmas dygliuotomis šakomis. Ilgiau ir gausiau žydi šios rūšies hibridai, kurių veislės turi raudonus, rausvus, baltus ir gelsvus žiedus. Dygliuotoji karpažolė visus metus auginama šviesioje, saulėtoje ir šiltoje vietoje. Vasarą galima laikyti lauke. Kovo-rugsėjo mėnesiais laistoma pradžiūvus žemės paviršiui, tręšiama kas dvi savaites kaktusams skirtomis trąšomis. Spalio-vasario mėnesiais laistoma šiek tiek mažiau, laikoma šiltame kambaryje, kuo šviesesnėje vietoje. Sudarius tinkamas sąlygas hibridinės veislės auga ir žydi visus metus. Rūšiniai dygliuotosios karpažolės augalai gali trumpam numesti lapus, tuo metu nelaistomi.
Puošniausioji karpažolė kilusi iš Meksikos, kur auga iki 4 m aukščio medeliais arba krūmais. Dažniausiai pražydinama žiemą ir jau tapo švenčių simboliu – Kalėdine žvaigžde. Ryškios raudonos, gelsvos ar rausvos viršūnės – tai spalvoti pažiedlapiai, tarp kurių slepiasi smulkučiai ir neišvaizdūs tikrieji žiedai. Žydi 3-6 savaites, po to dažniausiai išmetama. Norint auginti toliau, po žydėjimo reikia laistyti saikingai, kad nubyrėtų pažiedlapiai ir kai kurie lapai, laikyti šiltame kambaryje. Pavasarį persodinama, pradedama reguliariai laistyti, tręšiama kas dvi savaites universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Auga greitai, iš karto būtina formuoti medelį arba krūmą. Pražysta tik sudarius trumpos dienos sąlygas – mėnesį kasdien šviesoje laikoma ne ilgiau kaip 10-12 valandų.
Abi karpažolių rūšys nebijo sauso kambarių oro. Jas būtina kasmet genėti. Persodinamos kasmet arba kas du metus į laidžią durpinę arba kompostinę žemę, sumaišytą su smėliu.

Taip pat apie karpažolė galite rasti žurnale „Daugiamečių gėlių enciklopedija“ II d. Nr. 13.

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
  • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
  • Joninės (Rasų šventė).
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius