• balandžio 29 d., Antradienis

Pasifloros - Passiflora

Tai vieni gražiausiai žydinčių kambarinių vijoklinių augalų. Pasiflorų jų vardu pavadintoje pasiflorinių (Passifloraceae) šeimoje yra net 500 rūšių. Be to, auginama daug dekoratyvinių ir valgomus vaisius vedančių veislių. Populiariausia – iš Pietų Amerikos kilusi melsvoji pasiflora (Passiflora caerulea), žydinti pavieniais 7-9 cm skersmens žiedais. Iš jos kilo nemažai hibridinių pasiflorų veislių. Rausvoji pasiflora (P. incarnata) vertinama kaip vaistinis ir maistinis augalas. Valgomosios pasifloros (P. edulis) vaisių galima sulaukti ir namuose. Siekiant išauginti kuo skanesnius vaisius, ši rūšis kryžminama su kitomis. Iš oranžerijose auginamų rūšių didžiausius žiedus ir vaisius turi P. quadrangularis. Yra ir daugiau gražių ir namuose tinkamų auginti pasiflorų rūšių.

Priežiūra. Iš paatogrąžių kilusios rūšys (ypač melsvoji pasiflora ir jos veislės) gan ištvermingos. Tik atogrąžų rūšims (P. quadrangularis, P. trifasciata) visus metus reikia šilumos ir drėgnesnio oro. Pasifloros gerai auga kambariuose, o vasarą ir lauke. Pavasarį ir vasarą laistomos gausiai, tręšiamos kas dvi savaites universaliomis kompleksinėmis trąšomis. Žiemoti gali kambario temperatūros arba vėsioje patalpoje. Kuo vėsesnėje patalpoje laikomos, tuo mažiau laistomos, nebetręšiamos. Labai didelė išaugusi pasiflora pradeda skursti, todėl kiekvieną pavasarį reikia nugenėti per ilgas šakas. Jauni augalai persodinami kasmet, senesni – kas du tris metus. Auginimui tinka puri kompostinė žemė, jos mišiniai su durpine arba sodo žeme. Būtinos atramos, kuriomis galėtų lipti į viršų.

Dauginimas. Sėklos sėjamos retai, jos dygsta ilgokai ir ne vienu metu. Sėjinukai pražysta po dvejų metų, bet kartais žiedų tenka laukti ir penkerius metus. Dažniausiai pasifloros dauginamos auginiais. Pjaunami jauni, bet jau subrendę ūgliai. Greičiausiai įsišaknija turintys du – tris lapus. Susmeigus į drėgną smėlio ir durpių mišinį ir laikant pridengtus kambario temperatūroje, auginius jau po 4–5 savaičių galima persodinti į atskirus vazonus.

 

 


Sekti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius