• birželio 9 d., Penktadienis

5 patarimai, kaip vizualiai padidinti mažą sklypą

Mažų sklypų savininkai dažnai pasvajoja apie gerokai didesnį žemės plotą, kuriame galėtų įgyvendinti savo sumanymus. Tačiau, pasinaudojus keliomis gudrybėmis, nedidelį sklypą galima padidinti, bent jau vizualiai. Straipsnyje dalinamės 5 labai paprastais ir konkrečiais patarimais, kuriuos pritaikę galėsite sukurti optinę apgaulę ir mažą sklypą tarsi paversti didesniu.

 

Kaip susikurti erdviau atrodantį sklypą, pasakoja kraštovaizdžio architektė Lina Puodžiūtė Ragauskienė, kurios specializacija – nedidelių miesto sklypų projektavimas. Ji dėsto programą „Mano sodo dizainas“, skirtą pradedantiesiems, apželdinimo kursuose „Geltonas karutis“.

 

 

  1. SODINKITE AUKŠTUS MEDŽIUS

Nors dažnas žino, kad dideli medžiai kieme reikalingi, kažkodėl žmonės nedrįsta jų sodinti. Kraštovaizdžio architektė tikina, kad bet kuri maža erdvė atrodys didesnė, jei joje bus bent vienas didelis medis. Renkantis didelį medį mažam sklypui, Lina rekomenduoja atkreipti dėmesį į šias veisles, kurios, jos manymu, labiausiai tinkamos mažam sklypui:

  • Paprastasis šermukšnis (Sorbus aucuparia) ‘Fastigiata’.
  • Mažalapė liepa (Tilia cordata) ‘Greenspire’.

Kai medžiai paaugs, jų laja liks jums virš galvos. Taip medžiai sukurs šešėlį ir suteiks privatumo, tačiau kiemo erdvės neapsunkins.

Ko nedaryti: neapkraukite mažo sklypo krūmais, turinčiais žemą ir plačią lają. Sedulos, pūsleniai, jazminai, hortenzijos – jeigu jie neformuojami, laja gali būti labai plati. Tokie krūmai užima daug vietos, nesuteikia erdvės jausmo. Todėl augalus itin mažam sklypui geriau rinkitės tokius, kurių laja yra aukščiau, o apačioje lieka erdvės.

 

  1. SUSKAIDYKITE SKLYPĄ ZONOMIS

Kraštovaizdžio architektė sako: jei atsistoję ant terasos matotę visą savo sklypą, vertėtų pergalvoti kiemo dizainą. Planuodami mažo sklypo zonas, apgalvokite, kas jums patinka ir atliepa jūsų poreikius. Jei mėgstate šviežias priekonines žoleles, tikriausiai norėsite turėti prieskonių lysvelę, vadinasi, bus miniatiūrinis daržiukas. Jei dažnai kepate mėsą lauke, reikės grilinimo zonos, o jei auginate ar svečiuose laukiate vaikų, jiems taip pat reikės nedidelės erdvės ar bent sūpynių.

 

 

Tekstas – Linos Liubertaitės.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius