• vasario 27 d., Antradienis

5 patarimai, kaip vizualiai padidinti mažą sklypą

Mažų sklypų savininkai dažnai pasvajoja apie gerokai didesnį žemės plotą, kuriame galėtų įgyvendinti savo sumanymus. Tačiau, pasinaudojus keliomis gudrybėmis, nedidelį sklypą galima padidinti, bent jau vizualiai. Straipsnyje dalinamės 5 labai paprastais ir konkrečiais patarimais, kuriuos pritaikę galėsite sukurti optinę apgaulę ir mažą sklypą tarsi paversti didesniu.

 

Kaip susikurti erdviau atrodantį sklypą, pasakoja kraštovaizdžio architektė Lina Puodžiūtė Ragauskienė, kurios specializacija – nedidelių miesto sklypų projektavimas. Ji dėsto programą „Mano sodo dizainas“, skirtą pradedantiesiems, apželdinimo kursuose „Geltonas karutis“.

 

 

 1. SODINKITE AUKŠTUS MEDŽIUS

Nors dažnas žino, kad dideli medžiai kieme reikalingi, kažkodėl žmonės nedrįsta jų sodinti. Kraštovaizdžio architektė tikina, kad bet kuri maža erdvė atrodys didesnė, jei joje bus bent vienas didelis medis. Renkantis didelį medį mažam sklypui, Lina rekomenduoja atkreipti dėmesį į šias veisles, kurios, jos manymu, labiausiai tinkamos mažam sklypui:

 • Paprastasis šermukšnis (Sorbus aucuparia) ‘Fastigiata’.
 • Mažalapė liepa (Tilia cordata) ‘Greenspire’.

Kai medžiai paaugs, jų laja liks jums virš galvos. Taip medžiai sukurs šešėlį ir suteiks privatumo, tačiau kiemo erdvės neapsunkins.

Ko nedaryti: neapkraukite mažo sklypo krūmais, turinčiais žemą ir plačią lają. Sedulos, pūsleniai, jazminai, hortenzijos – jeigu jie neformuojami, laja gali būti labai plati. Tokie krūmai užima daug vietos, nesuteikia erdvės jausmo. Todėl augalus itin mažam sklypui geriau rinkitės tokius, kurių laja yra aukščiau, o apačioje lieka erdvės.

 

 1. SUSKAIDYKITE SKLYPĄ ZONOMIS

Kraštovaizdžio architektė sako: jei atsistoję ant terasos matotę visą savo sklypą, vertėtų pergalvoti kiemo dizainą. Planuodami mažo sklypo zonas, apgalvokite, kas jums patinka ir atliepa jūsų poreikius. Jei mėgstate šviežias priekonines žoleles, tikriausiai norėsite turėti prieskonių lysvelę, vadinasi, bus miniatiūrinis daržiukas. Jei dažnai kepate mėsą lauke, reikės grilinimo zonos, o jei auginate ar svečiuose laukiate vaikų, jiems taip pat reikės nedidelės erdvės ar bent sūpynių.

 

 

Tekstas – Linos Liubertaitės.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Vasario 27, antradienis.
 • Saulė teka 07:15, leidžiasi 17:49.
 • Mėnulis teka 21:14, leidžiasi 08:07.
 • Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 24 d.
 • Gabija, Gabrielius, Gabrielė, Ginvilas, Fortunatas, Fortunata, Leandras, Livija, Mandravas, Skirmantė
 • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus, kad gražiai žydėtų. Genėkite dekoratyvius krūmus, medžius (jei nešąla). Tvarkykite, valykite rūsius ir tvartus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas. Sudėkite ant palangės indus su dygstančiomis svogūninėmis gėlėmis, palaistykite.
 • Jei vasaris šaltas ir sausas, rugpjūtis bus labai karštas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius