Advento vainikas: natūrali prabanga
Žiemą, kai už lango vis anksčiau temsta, mus apima keistas liūdesys ir ilgesys. Mes su viltimi ir meile laukiame… Šiame tamsiame laukime ieškome šviesos ir šiek tiek džiugesio, kurį galėtume įprasminti per Kalėdas.
Šitaip ieškant, XIX amžiuje buvo uždegta pirmoji advento žvakė, kuri ne vieną žmogų įkvėpė tikėti gerumu. Vėliau žiebiama po vieną žvakę kiekvieną dieną, kol galiausiai – po vieną keturis sekmadienius iki Kalėdų. Jos įgavo simbolinę reikšmę ir yra tam tikrų spalvų:
pirmoji (violetinė) – viltis,
antroji (violetinė) – išganymas,
trečioji žvakė (rožinė) – džiaugsmas,
ketvirtoji žvakė (violetinė) – meilė.
Vainikas – amžinybės ir amžino gyvenimo simbolis, niekada nesibaigiančios meilės Ganytojui ženklas. Advento vainikas visuomet yra apvalus, taisyklingas. Medžiagos parenkamos pagal jo reikšmę: visžalės (eglė, pušis), natūralios, neprabangios, nes laukimas siejamas su pasninku ir saiku. Dabartiniai advento vainikai pasaulietiškesni ir labiau priderinti prie namų interjero. Jie dekoruojami, žvakės – įvairių spalvų ir atspalvių.
Norint pasidaryti advento vainiką, reikia laikytis kelių taisyklių.
- Naudokite nelabai brangias, tačiau estetiškas medžiagas. Vainikai dažniausiai dedami ant stalo, todėl juose neturi būti jokių gamtinėse medžiagose gyvenančių gyvų sutvėrimų.
- Pasirūpinkite, kad visžaliai augalai išliktų gyvybingi 4 savaites. Naudokite vandenį sulaikantį ir augalui jį atiduodantį pagrindą. Šiuo atveju imta floristinė kempinė. Pamirkykite ją vandenyje ir paruoškite.
- Žvakėms įstatyti naudokite laikiklius, kurių galima įsigyti floristinių prekių parduotuvėse. Esant reikalui, jas patogiai pakeisite. Mažinant išlaidas, galima naudoti bambukinius smeigtukus ir lipnią juostelę. Smeigtukai nuo kempinės vandens išbrinks ir neleis žvakėms iškristi.
- Augalus į kempinę smeikite 4–5 cm gyliu, kad neiškristų. Kotelių pjūviai turi būti kuo ilgesni, kad gertų vandenį.
- Jei naudosite dekoratyvias medžiagas (šiuo atveju – kankorėžius), dėl faktūros, struktūros ar spalvos jas komponuokite pagal laikrodžio rodyklę. Šitaip vainikui suteiksite pozityvumo.
- Likusią vainiko dalį galite uždengti bet kokia kita augaline medžiaga – sukursite faktūrų kontrastą. Samanas tvirtinkite vielos smeigtukais.
- Nupinkite žvaigždžių girliandą, simbolizuosiančią Betliejaus žvaigždę – Išganytojo gimimą.
Tebūnie Jūsų laukimas prasmingas ir kupinas tikėjimo!