Ant palangės ir šiltnamyje: kokie darbai svarbūs?
*Pomidorus, dumplūnes nepažeisdami šaknų persodinkite į didesnius indus – paūgėjusiems reikia daugiau erdvės.
*Tręškite pomidorų, paprikų, baklažanų ir kitų ant palangės auginamų daržovių daigus – lapų spalva išduoda, kad trūksta maisto medžiagų. Jei jie yra pernelyg šviesūs, pablyškę – trūksta azoto, jei įgijo violetinį atspalvį – nepakanka fosforo, o kai gelsta kraštai ar stiebas – mažai kalio.
*Ant palangių auginamus daigus reikia grūdinti. Šiltą dieną atverkite langus arba daigyklas išneškite į lauką. Jei rizika daigus sušaldyti nedidelė, išneškite į nešildomus šiltnamius. Nakčiai nepamirškite pridengti.
*Į indelius sėkite agurkus. Jei auginsite po priedangomis, ieškokite ankstyvų, savidulkių veislių. Po 20–25 dienų persodinę į šiltnamį, greičiau sulauksite pirmo traškaus agurkėlio. Sėti galite ne tik į durpių substratą – puikiai tinka verdančiu vandeniu perlietos pjuvenos.
*Lauke sėti moliūgines daržoves per anksti (daigai labai jautriai reaguoja į vėsų orą), bet namuose ant palangės jiems niekas negresia. Jei vietos nedaug, nevarkite – cukinijos, aguročiai, moliūgai užaugs pasėti ir į dirvą gegužės mėnesį. Nors teigiama, kad iš daigų išsivysčiusios daržovės greičiau dera, bet sėjinukai jas greitai pasiveja.
*Balandį į dėžutes pasisėkite bazilikų, mairūnų, dašių ir kitų pamėgtų prieskoninių žalumynų. Gegužę galėsite persodinti į lauką.
*Balandžio pradžioje šiltnamyje ar inspekte pasisėkite ridikėlių, pasodinkite svogūnų laiškams, gražgarsčių, pipirnių, špinatų, greitai užaugančių salotų. Kol reikės atlaisvinti vietą šiltnamių „sunkiasvoriams“ – pomidorams, paprikoms, spės subręs derlius.
*Balandžio pabaigoje ir gegužės mėnesį nešildomame šiltnamyje sodinkite agurkų, pomidorų daigus. Įvertinkite šalnų pavojų – joms gresiant, augalus pridenkite.
*Jei šiltnamyje yra vietos, pasisėkite ankstyvųjų morkų – juk norisi kuo greičiau iš žemės ištraukti vitaminingą oranžinę šaknelę.
Pixabay nuotr.