• balandžio 26 d., Penktadienis

Aplinkos puoselėtojo užrašai rugpjūtį

Į smaragdinę žalumą vis dažniau įsiterpia gelsvi ir rusvi atspalviai – peržydėję žiedynai, parudę sėklas brandinantys stiebai. Rimtai susimąstome, ką palikti ir ką pjauti, kad žaluma sode išliktų kuo gaivesnė.

 

 

 

 

 

Dekoratyviniai medžiai ir krūmai

*Ryškius metūglius turintys spygliuočiai dabar mažiau spalvingi. Pamažu medėjančios šakelės geltoną spalvą keičia į žalią, o eglės (baltoji ‘J. W. Daisy’s White’), puskiparisiai (žirniavaisis ‘Plumosa Aurea’), tujos (vakarinė ‘Elegantissima’) neatrodo taip, tarsi žydėtų. Tiesa, kai kurių veislių kadagiai margas šakeles turi visą laiką, jų neveikia sezonų kaita. Tai kininis kadagys ‘Expansa Variegata’, kazokinis kadagys ‘Variegata’ ir kt. Visi spygliuočiai gražiausiai nusispalvina, jei auginami saulėtoje vietoje ir gauna pakankamai trąšų.

*Rugpjūčio pirmoje pusėje patrumpinkite per ilgas, nulinkusias dekoratyvinių krūmų šakeles. Peržydėjusius augalus galima suformuoti, apkarpyti.

*Sunku atsispirti hortenzijų grožiui. Balti, šviesiai rožiniai, rausvi ir raudoni žiedai laikosi 2–3 mėnesius. Tik svarbu, kad netrūktų vandens – sausros šie puošnūs krūmai nepakenčia.

*Kad žiedai būtų ryškesni ir didesni, tręškite fosforo ir kalio trąšomis.

*Rugpjūčio antroje pusėje, kai baigiasi augimas, galima atsargiai persodinti nedidelius spygliuočius ir lapuočius. Didesnius medelius ir krūmus tam paruošti reikia iš anksto.

 

Vejos priežiūra

*Rugpjūtis – paskutinis mėnuo, kai veja dar tręšiama azoto trąšomis. Žolė ir toliau pjaunama kartą per savaitę (įprastu oru, kai netrūksta drėgmės). Jei rugpjūtis vėsus ir lietingas, drėgnesnėse ir šešėlingose vietose gali pulti grybinės ligos. Apžiūrėkite, ar neatsirado pilkšvų apnašų ant žolės lapelių – tai miltligės pradžia. Kol liga neišplito, veją nupurkškite fungicidais.

*Kartais pradeda augti šungrybiai. Pavienius išraukite ir išmeskite. Jei grybų daug ir jie gan smulkūs, surinkite grėbliuku. Palikti vejoje išbarstys sporas ir dar labiau plis, o pūvantys atrodo labai negražiai. Fungicidai žemėje išsikerojusios grybienos beveik neveikia, bet ji nėra ilgaamžė, po kelerių metų pati sunyksta.

*Jei prognozuojami nekaršti, su trumpais lietumis orai, galima sėti naują veją arba atsėti pažeistus, išplikusius plotelius.

*Vejoje šen bei ten pasirodo piktžolių. Jos išdygo iš vėjo atneštų sėklų. Nedidelius plotuose pavienes piktžoles galima išravėti. Tik dideles vejas reikia purkšti herbicidais dviskiltėms naikinti.

 

Gyvatvorės

*Vasaros pradžioje genėtas greitai augančių krūmų (pūslenių, ligustrų, gudobelių) gyvatvores apkarpykite dar kartą. Antrosios vasaros pusės ūgliai yra trumpesni, bet jų gali būti daugiau. Netvarkingai išsišakoję neturėtų likti žiemai, nes tada gausus sniegas gali sugadinti gyvatvorių formą. Vėlai rudenį nukirptos gyvatvorės neatželia taip gražiai, nes jaunos šakelės iki šalčių turi suformuoti stiprius pumpurus.

*Ypatingas dėmesys – spygliuočių gyvatvorėms. Tujas formuoti gan paprasta. Gražią eglių gyvatvorę turėsite tik kasmet kruopščiai trumpindami metūglius.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 26, penktadienis.
  • Saulė teka 05:51, leidžiasi 20:44.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:15.
  • Mėnulis Šaulyje 04:37, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Dargailė, Gailenis, Klaudija, Klaudijus, Vilūnė
  • Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Tarptautinė Černobylio avarijos aukų atminimo diena.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite. Vežkite kompostą, mėšlą. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Naikinkite kenkėjus, gyvenančius žemės paviršiuje. Rinkite vaistinius augalus. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Jei balandis sausas, toks bus ir birželis.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius