• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Augalai takuose

Vietoj betoninių trinkelių – kvapnių čiobrelių kupsteliai, tarp akmeninių plytelių – „plokštė“ iš žolių. Kaip atgaivinti sodo takelius, jei nesinori jų perdaryti? Užteks šen bei ten papuošti augalais.

 

Žaliojo salono grindys įgaus natūralaus žavesio, jei tarp plytelių, trinkelių ar kitų takelius ir aikšteles formuojančių elementų pasodinsime augalų ar pasėsime paprasčiausių vejos žolių. Tokie augaliniai intarpai – taip pat puikus būdas „užlopyti“ senus, susidėvėjusius, skylėtus sodo takų paviršius. Be to, šis būdas neleis tarpuose augti piktžolėms: juose augs tai, ką norėsime matyti.

 

Žaliosios jungtys

Gražiausiai atrodo augalais apžėlę paviršiai iš didelių netaisyklingos formos plytelių. Takeliai iš vienodų akmeninių ar betoninių plokštumų, trinkelių dažniausiai puošiami žaliais sujungiančiais žolių fragmentais. Stengiamasi, kad jungtys ir trinkelės turėtų šachmatų lentos motyvų. Iš jų galima „išburti“ ir kitokių fantastiškų raštų. Į garažą vedančiuose keliukuose labiausiai tinka ažūrinės, betoninės ar dirbtinių medžiagų plytelės, tarp kurių esančias tuščias ertmes pripildome derlingos žemės ir pasėjame žolių sėklų. Toks paviršius – lygus ir gražus, kaip veja, o po lietaus ant jo nesusidaro balos – vanduo susigeria į ertmėse esančią žemę. Kartu taip „pagirdomi“ ir augalai.

 

Tekstas – Onos Daujotienės. Nuotraukos – LPS.

 

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius