• gegužės 25 d., Šeštadienis

Augalai takuose

Vietoj betoninių trinkelių – kvapnių čiobrelių kupsteliai, tarp akmeninių plytelių – „plokštė“ iš žolių. Kaip atgaivinti sodo takelius, jei nesinori jų perdaryti? Užteks šen bei ten papuošti augalais.

 

Žaliojo salono grindys įgaus natūralaus žavesio, jei tarp plytelių, trinkelių ar kitų takelius ir aikšteles formuojančių elementų pasodinsime augalų ar pasėsime paprasčiausių vejos žolių. Tokie augaliniai intarpai – taip pat puikus būdas „užlopyti“ senus, susidėvėjusius, skylėtus sodo takų paviršius. Be to, šis būdas neleis tarpuose augti piktžolėms: juose augs tai, ką norėsime matyti.

 

Žaliosios jungtys

Gražiausiai atrodo augalais apžėlę paviršiai iš didelių netaisyklingos formos plytelių. Takeliai iš vienodų akmeninių ar betoninių plokštumų, trinkelių dažniausiai puošiami žaliais sujungiančiais žolių fragmentais. Stengiamasi, kad jungtys ir trinkelės turėtų šachmatų lentos motyvų. Iš jų galima „išburti“ ir kitokių fantastiškų raštų. Į garažą vedančiuose keliukuose labiausiai tinka ažūrinės, betoninės ar dirbtinių medžiagų plytelės, tarp kurių esančias tuščias ertmes pripildome derlingos žemės ir pasėjame žolių sėklų. Toks paviršius – lygus ir gražus, kaip veja, o po lietaus ant jo nesusidaro balos – vanduo susigeria į ertmėse esančią žemę. Kartu taip „pagirdomi“ ir augalai.

 

Tekstas – Onos Daujotienės. Nuotraukos – LPS.

 

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. balandžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius