• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Augalų mišiniais kvepiantys namai

Mus supančius kvapus galime atpažinti, įvardyti, suvokti vos įkvėpę. Norėdami sukurti jaukų namų kvapą, galite taikyti aromaterapiją ir naudoti augalinius aromatus bei eterinius aliejus, kurie ne tik primins gamtą, bet ir puikiai nuteiks geram miegui ir svajingiems sapnams (tikrųjų levandų, mandarinų, bergamočių), paskatins jaustis žvaliai ir darbingai (greipfrutų, pipirmėčių, rozmarinų), stiprins imunitetą, švarins aplinką (arbatmedžių, eukaliptų). Eteriniai aliejai gali būti išsklaidomi ore, pavyzdžiui, garinami specialiuose garintuvuose, aromaterapinėse žvakidėse – vos keli lašeliai, ir netrukus mėgausitės maloniais aromatais ir jų poveikiu.

 

 

Dažnuose namuose naudojami smilkalai padeda sukurti jaukią atmosferą. Bet rekomenduoju pasidomėti, iš ko jie pagaminti, ar juos sudaro dervų (pavyzdžiui, frankincenso, miros, stirakų), medienos (pavyzdžiui, santalo) ir įvairių žolelių miltelių mišinys, ar naudoti laboratorijoje susintetinti kvapai, kuriuose tikrosios gamtos turtų nelikę nė kvapo. Nepamirškite, jog geriausia, jei smilkant kambariuose nebus mažamečių vaikų ir gyvūnų (jie itin jautrūs kvapams), o paskui pravėdinsite patalpas. Tik tuomet kvapas bus malonus ir tik taip sukursite jaukių namų atmosferą, neerzinančią net ir jautriausios uoslės.

Kvapiosios lazdelės, eterinių aliejų garinimas, purškiamieji kvapikliai, džiovintos žolelės ar kvapieji maišeliai padeda sukurti skirtingus kvapus, kurie nepabos nei Jums, nei Jūsų svečiams ir leis mėgautis gamta tada, kai už lango jau bus vėlyvas ruduo ar žiema.

Džiovintos žolelės ir kvapieji maišeliai labiausiai tinka itin mažoms patalpoms (sandėliukams, drabužinėms, spintoms) kvėpinti. Geriausi yra pipirmėčių lapų, rozmarinų, pelkinių vingiorykščių, levandų žiedų maišeliai. Kvapiosios lazdelės taip pat nenaudojamos didelėms patalpoms kvėpinti, ypač pagamintos iš natūralių medžiagų. Jos tinkamiausios nedidelio ploto patalpoms, tačiau dažniausiai mėgiamos dėl žaismingumo interjere.

Efektyviausia naudoti natūralius eterinių aliejų pagrindu pagamintus purškiamus kvapiklius arba eterinius aliejus garinti difuzoriuose, kurie ne tik skleis malonų aromatą, bet ir puoš interjerą. Ypač naudinga garinti eterinius aliejus šaltuoju sezonu. Tuomet jie veiks ne tik mūsų uoslę, bet ir profilaktiškai saugos nuo peršalimo ligų, liūdesio, streso.

 

Eterinių aliejų mišinys nuo peršalimo ir gripo prevencijai
20 lašų spindulinių eukaliptų eterinio aliejaus,
20 lašų kamparinių cinamonų (ravintsarų) eterinio aliejaus,
20 lašų arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) eterinio aliejaus.

Eterinių aliejų kiekis nurodytas ilgo naudojimo mišiniui, kurį galite supilti į 5 ml buteliuką. Inhaliacijoms reiks vos 1 lašo mišinio. Į garintuvą įlašinkite 2–6 lašus, į grindų plovimo kibirą – 5–20, ant šluostės dulkėms valyti – vos 2–3.

Svarbu!

Smilkant geriau, kad kambariuose nebūtų mažamečių vaikų ir gyvūnų (jie itin jautrūs kvapams), o paskui pravėdinkite patalpas.

Idėja:

Išbandykite ir visiškai paprastą, bet labai efektyvų namų kvėpinimo būdą – plaukite grindis ir įvairius paviršius vandeniu su keliais lašais eterinių aliejų! Tam puikiai tinka arbatmedžių, cinamonų, pipirmėčių, apelsinų, levandų, pačiulių eterinių aliejų aromatai.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius