• spalio 17 d., Ketvirtadienis

Darbai darže spalio mėnesį

Spalvomis dar dabinasi dekoratyviniai kopūstai, liepsnoja oranžiniai moliūgai, nušvinta ir sutviska miškų, laukų ir sodų medžiai. Bet pažvelgus į daržus bekyla abejonių – čia jau karaliauja  ruduo…

Imame kopūstų derlių. Ropiniai kopūstai raunami prieš didesnes šalnas. Nupjaunami visi dideli lapai, paliekamas tik kuokštas smulkių viršūninių lapelių. Tada kopūstai sudedami į dėžes su drėgna žeme ir truputį įkasami. Lapiniai kopūstai gali palūkėti iki mėnesio pabaigos. Šios daržovės ištveria nemažą šaltį, o jo paragavusios būna tik dar skanesnės.

Rauname porus. Jie taip pat gana atsparūs šalčiui. Net sušalusios ir atitirpusios daržovės išsaugo gerąsias savybes. Jei vis dėlto norite turėti sveikų porų, raukite juos spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje, sudėkite į aukštas dėžes ar kibirus, užberkite sausomis durpėmis ir suneškite į rūsį. Kai prireiks, ištraukti bus paprasta.

Rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje sodinami žieminiai česnakai, kad spėtų susidaryti šaknelės. Pasodinus pernelyg anksti ir po stipresnių šalnų atšilus orams, augalai skuba išleisti ne tik šaknis, bet ir lapus. Tada jie sunkiau žiemoja. Per vėlai pasodinti česnakai nespėja suformuoti šaknų, pavasarį išaugina silpnesnius ir retesnius lapus. Rudenį skiltelės įspaudžiamos į 5–8 cm gylį. Lysvės pamulčiuojamos 3–5 cm storio durpių, perpuvusio mėšlo ar komposto sluoksniu.

Rauname morkas ir burokėlius. Šios daržovės imamos saulėtą ir sausą dieną. Jos rūšiuojamos. Atrenkami tik sveiki ir dideli šakniavaisiai. Nusukami lapai, nes pjaunant morkas ir burokėlius galima pažeisti, todėl žiemą jie supus. Atrinkti šakniavaisiai dėžėse susluoksniuojami su drėgnu smėliu ir sunešami į rūsį.

Valome šiltnamius. Kitais metais išauginsime gražų derlių, jei šiemet juos paliksime švarius. Šiltnamius tvarkome, iki orai atšąla. Išnešame ir utilizuojame augalų liekanas, išrauname vis dar želiančias piktžoles. Dezinfekuojame įrankius, inventorių, medines ir metalines šiltnamio dalis, dirvą.

Nesudėtingas ir gana efektyvus dezinfekavimo būdas – plovimas. 10 l šilto (20–25° C) vandens sumaišoma su 500 g skalbiamųjų miltelių. Šepečiu arba skuduru nušveičiamas visas šiltnamio paviršius. 10 l tirpalo užteks maždaug 10–15 m2 plotui. Juo plaunamos ir daigų dėžutės, daigyklos, įrankiai ir inventorius. Po to viskas perliejama švariu vandeniu. Šis būdas ypač tinka nedideliems šiltnamiams dezinfekuoti. Darbui pasirinkite saulėtą dieną.

Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Spalio 17, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 07:52, leidžiasi 18:16.
  • Mėnulis teka 20:07, leidžiasi 11:30.
  • Mėnulis Dvyniuose 05:29, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 14 d.
  • Gytė, Ignacas, Kintautas, Marijonas.
  • Tarptautinė kovos prieš skurdą diena. Tarptautinė kredito unijų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite krūmus. Džiovinkite vaistažoles. Imkite ir džiovinkite derlių. Valykite rūsius, langus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas, tvartus, klokite grindų plyteles. Nereikėtų laistyti, ruošti malkų.
  • Jeigu rudenį lauke karvės pėda pilna vandens, kitais metais lauk gero derliaus.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar žinote, kad šioje svetainėje galima užsisakyti elektronines žurnalų „Sodo spalvos“ ir „Mano sodyba“ versijas?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus