Darbai rožyne liepą
Rožių žiedai ir lapai nemėgsta drėgmės pertekliaus. Nuo lietaus lašų kai kurių veislių žiedlapiai tampa dėmėti, o krūmus greičiau pažeidžia grybinės ligos. Todėl rožes laistykite tik prie pat žemės, nepilkite vandens nei ant lapų, nei ant žiedų. Peržydėjusius žiedus iškirpkite. Nebijokite kartu nukirpti viršutinę šakelės dalį – paskatinsite krūmelį šakotis. Apžiūrėkite, ar nėra iš poskiepio išaugusių atžalų. Tokias kuo greičiau giliai iškirpkite. Kompleksinėmis trąšomis rožes paskutinį kartą patręškite mėnesio pabaigoje, kad iki rudens spėtų sumedėti ūgliai, – bus mažesnė tikimybė, kad jie nušals.
Atkreipkite dėmesį, ar nepasirodė ligų ar kenkėjų. Auginant rožes labai karštoje vietoje, vazonuose balkone, galima tikėtis voratinklinių erkučių. Geriausia priemonė nuo jų apsisaugoti – drėkinti, purkšti vakarais krūmų lapus. Vos pasirodžiusius, neišplitusius amarus, cikadėles sunaikinsite skystojo muilo tirpalu. Ilgai nenudžiūstant ryto rasai, esant drėgniems orams, lapus gali aptraukti pilkšvos apnašos: tai – miltligės pradžia. Purkškite fungicidais, kol liga nepadarė didesnės žalos.
Jei pirksite vazonuose augančius ir žydinčius rožių sodinukus, nepameskite etiketės su veisle. Net jei nupirktas sodinukas nedidelis, pasidomėkite, kokio dydžio krūmas užaugs vėliau. Iš vazonų į auginimo vietą augalai perkeliami atsargiai, o persodinti – gausiai laistomi.