• vasario 27 d., Antradienis

Darbai sode sausio mėnesį

*Patikrinkite, ar kiškiams ir stirnoms nekilo noras pasmaguriauti vaismedžių žieve. Jų kamienus apriškite popieriumi, specialiomis juostomis (jei to nepadarėte anksčiau). Aprišalai sumažins ir temperatūros pokyčius, neleis žievei sutrūkinėti. Apsaugokite šilauoges – alkani žvėreliai negailestingai nugraužia vienmečius ūglius. Užmeskite eglišakių – ilgaausiams jos nepatiks.

 

 

 

*Pelės mėgsta purų sniegą. Sumindykite jį aplink vaismedžius, vaiskrūmius – graužikai dvejos, ar rausti tunelius iki jaunų vaismedžių kamienų.

*Jei ketinate skiepyti vaismedžius ar dekoratyvinius lapuočius, pats laikas pasiruošti ūglių skiepams. Aštriu peiliu nupjautus ūglius suriškite į ryšulėlius, galus užliekite skystu degančios žvakės parafinu. Prisekite etiketes su pavadinimais. Sukiškite į polietileno maišelius, pridėkite drėgnų samanų ar durpių ir užsandarinkite. Taip paruoštus ūglius saugokite šaldytuve arba vėsiame rūsyje iki pavasario, kol ateis metas skiepyti.

*Patikrinkite, kaip rūsyje laikosi žieminiai obuoliai ir kriaušės. Geriausia, kai temperatūra yra 0–4 °C, santykinis oro drėgnis – 85–90 proc. Bent kartą per dvi savaites vaisius perrinkite: supuvusius išmeskite, dar ne visai sugedusius parsineškite namo. Nesuvalgytą perteklių supjaustykite riekelėmis ir sudžiovinkite. Jei neturite specialios džiovyklės, vaisius paskleiskite ant kepimo popieriaus ir padėkite ant radiatoriaus ar krosnies.

*Žiema – sunkus metas paukšteliams. Sode pakabinkite bent kelias lesyklas ir pasirūpinkite, kad ten netrūktų maisto. Grūdlesiai mielai skanaus įvairias kruopas, batono trupinėlius, stiprinsis saulėgrąžomis, o vabzdžialesiams patiks ant vielos pamautas nesūdytų lašinių gabalėlis. Juoda duona paukščiams netinka.

*Jei nėra sniego ir stipriai šąla, pasirūpinkite sodo gyventojais, ypač pirmamečiais. Nemaloni žiemos išdaiga ne itin dažna, bet užklupusi gali pražudyti ne tik jaunus sodmenis, bet ir veteranus. Braškes, žemuoges, kitus uogakrūmius pamulčiuokite durpėmis, šiaudais, uždenkite eglišakėmis. Žemai temperatūrai jautresni persikai, abrikosai – jei rudenį nepridengėte nuo šalčio, dabar pomedžiuose paskleiskite durpių, mėšlo. Kad triūsas atsipirks – garantijos nėra, bet ramiau miegosite žinodami padarę viską, ką galėjote…

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Vasario 27, antradienis.
  • Saulė teka 07:15, leidžiasi 17:49.
  • Mėnulis teka 21:14, leidžiasi 08:07.
  • Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 24 d.
  • Gabija, Gabrielius, Gabrielė, Ginvilas, Fortunatas, Fortunata, Leandras, Livija, Mandravas, Skirmantė
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus, kad gražiai žydėtų. Genėkite dekoratyvius krūmus, medžius (jei nešąla). Tvarkykite, valykite rūsius ir tvartus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas. Sudėkite ant palangės indus su dygstančiomis svogūninėmis gėlėmis, palaistykite.
  • Jei vasaris šaltas ir sausas, rugpjūtis bus labai karštas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius