Dryžuoti lapai praskaidrina nuotaiką

Ne veltui dracenos dešimtmečius neužleidžia populiariausių kambarinių augalų pozicijų. Paprasta priežiūra ir gražūs lapai – tai, ko reikia mūsų namams.

 

Mažutė ar didelė?

Kvapioji dracena natūraliai paplitusi atogrąžų Afrikoje. Rūšies augalai – neaukštai nuo žemės besišakojantys medeliai arba krūmai, pasiekiantys 15 m ir didesnį aukštį. Senų augalų stiebai gali būti iki 30 cm skersmens su vertikaliai kylančiomis šakomis. Lapai lancetiški, stambūs, iki 1 m ilgio ir 12 cm pločio. Jauni būna statūs, o vėliau išlinksta lanku nuo svorio. Lapai žaliuoja kurį laiką, bet augant viršūnėms seni nudžiūva ir nukrenta, apnuogindami stiebus.

Tokios didelės dracenos lauke būna tik šilto klimato kraštuose. Namuose, vazonuose, jos vystosi lėčiau, bet kai kurios gali pasiekti kambario lubas. Tai irgi didelis aukštis. Juk ne visi galime skirti vietos tokiems dideliems augalams. Vertindami kambarių erdvę, visada galime rinktis stambesnes ar kompaktiškesnes veisles, senus ar jaunus augalus.

Kvapiosios dracenos veislės ne tik turi išskirtinius spalvingus lapus, bet ir gali būti žymiai mažesnės. Kai kurie augalai netgi tilps ant palangės.

Senesnėje literatūroje, net ir „Botanikos vardų žodyne“ (Vilnius, 1998), rasite minimas dvi rūšis: kvapiąją draceną (Dracaena fragrans) ir dryžuotąją draceną (D. deremensis). Dabar botanikai apsisprendė, kad rūšis viena – kvapioji dracena.

Kokias spalvas pasirinkti?

Viena stambiausių, mažai dydžiu nuo rūšies atsiliekanti ‘Massangeana’ turi plačias žalsvai geltonas juostas išilgai pagrindinės lapo gyslos. Jos augalų dažnai galima rasti parduotuvėse suformuotų kaip nevienodo aukščio kelmeliai su viršuje atželiančių lapų kuokštais. Sodinamos po vieną arba tris vazonuose.

Visą straipsnį skaitykite „Sodo spalvų“ 2024 m. sausio mėnesio numeryje.

 

Rūtos Beltienės tekstas

Rūtos Beltienės, Flower Council of Holland nuotraukos

#SodoSpalvos; #KambariniaiAugalai; #Dracenos; #AugalųDauginimas; #DracenųDauginimas


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius