• vasario 6 d., Ketvirtadienis

Gėlininko darbai kovo mėnesį

Šį tą galima nuveikti lauke

*Sodo gėlės bunda, priklausomai nuo orų. Šiltą ir ankstyvą pavasarį kovo mėnesį jau galime sulaukti erančių, snieguolių, krokų, heleborų žiedų. Dygstantiems ir besiruošiantiems žydėti augalams reikia papildomų maisto medžiagų – paberkite jiems trąšų.

*Reikėtų apžiūrėti visžales daugiametes gėles. Jei yra apdžiūvusių, parudavusių lapų, dabar reikia juos iškirpti. Vėliau, pradėjus dygti jauniems lapams tai padaryti bus sunku. Nukarpykite rudenį paliktus dekoratyvinių viksvų ir panašių žolynų lapus, suformuokite puskrūmius – vaistinius šalavijus, kalninius dašius, levandas.

*Apžiūrėkite, ar rudenį užpilto mulčio sluoksnis netrukdys prasikalti daigams. Jei dar yra pridengtų augalų, dangas pakelkite. Vis dėlto dengiamos medžiagos, ypač daržo plėvelės, bet kada gali prireikti – juk nežinia, kada ateis šalnos.

*Uždaruose balkonuose jau galima ruošti palangių lovelius ir sodinti vėsumos nebijančias gėles – našlaites, saulutes, heleborus, raktažoles ir pavasarines svogūnines.

 

 

 

 

 

 

Ir namuose darbo netrūksta

 

*Visos kambarinės gėlės jau pajuto pavasarį. Laistyti reikia dažniau, ypač saulėtomis dienomis. Dalį kambarinių gėlių būtina persodinti kasmet, o dalį – tik kas 2–3 metus. Gėlėms, kurių šį pavasarį nepersodinsite, pakeiskite 2–3 cm storio viršutinį žemės sluoksnį.

*Jei vasario mėnesį dar nenugenėjote kai kurių kambarinių medelių, krūmelių ir puskrūmių, būtinai tai padarykite kovo pradžioje. Pašalinami visi silpni ūgliai, patrumpinamos pernykštės šakelės. Taip suformuoti augalai bus dailesni, turės daug naujų šakelių.

*Kambarines gėles reikia pradėti tręšti. Trąšos būtinos tik pradėjusiems augti augalams. Persodintieji tręšti pradedami po mėnesio, kai gerai prigyja.

*Laipiojantys kambariniai augalai gali būti ir genimi, ir atnaujinami. Pavyzdžiui, apkarpytos gebenės noriai šakojasi. Plunksniniai sukiliai to daryti nelinkę, todėl, norint tankesnių kerelių, reikia pasidauginti auginiais ir į vieną vazonėlį sodinti 3–6.

*Orchidėjos pačios parodo, kada prasideda augimo sezonas. Pirmiausia pastebimi pradėjusių augti šaknų galiukai, išsiskiriantys šviesia žalia spalva. Jei reikia, tuo metu jas persodinkite. Tik be reikalo nekeiskite nei orchidėjos auginimo vietos, nei judinkite jos iš vazonėlio. Geriau dažniau palaistykite švariu, nekalkingu vandeniu, patręškite specialiomis trąšomis.

*Kaktusai pradedami gausiau laistyti, ypač kraunantys žiedų pumpurus. Kai kuriuos reikės persodinti. Anksti žydinčios rūšys į naujus indus perkeliami po žydėjimo. Nupurkštus ir nuplautus kaktusus, kol nudžius, laikykite saulės neapšviečiamoje vietoje.

*Sausio ir vasario mėnesiais žydėję meileniai dabar leidžia lapus. Nenustumkite jų į tamsų kampą, nes lapų augimo periodas labai svarbus kitam žydėjimui. Reikalinga šviesi vieta, įprasta kambario temperatūra, reguliarus laistymas ir trąšos. Meilenių ramybės ir žydėjimo periodus nesunku keisti.

*Pelargonijos, fuksijos turi gauti pakankamai šviesos, kad neištįstų nauji ūgliai.

*Į dėžutes galima sėti beveik visas vienmetes ir daugiametes gėles.

*Šiltnamiuose jau galima pradėti dauginti chrizantemas.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Vasario 6, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 08:01, leidžiasi 17:06.
  • Mėnulis teka 10:21, leidžiasi 03:19.
  • Mėnulis Dvyniuose 08:44, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis vasario 5 d.
  • Alkanta, Alkantas, Alkis, Alkmenas, Daratas, Darata (Dora, Dorė), Doras, Paulius, Povilas, Titas, Urtė, Vaidotas, Živilė
  • Tarptautinė nulinės tolerancijos moterų lytinių organų žalojimo diena.
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite agurkus šildomiems šiltnamiams, vijoklines gėles - kobėjas, daugiametes nasturtes, kvepiančiuosius žirnelius į vazonėlius ar šildomuose šiltnamiuose. Persodinkite kambarinius augalus. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
e-seklos

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius