Graužikams nepatrauklus sodas – koks jis?

Jei ruduo nelabai sausas, šiltas ir ilgas, žiema snieguota, be ilgesnių atodrėkių, o pavasaris šiltas, graužikų antplūdžio neišvengsime. Jų labai padaugėja, jei vėliau nuimamas daržovių derlius, per anksti mulčiuojami šalčiui jautrūs dekoratyviniai augalai, sode paliekami nenušienauti, nesuarti plotai, kur susisuka lizdus ir slepiasi nuo priešų.

Apie graužikų buvimą dirvoje išduoda 3–5 cm skersmens skylės ir kelių centimetrų aukščio žemių kauburėliai virš „koridorių“. Akylesni sodininkai pastebės ir smulkučių dantukų žymes ant šakų, augančių prie krūmų pagrindų. Su apmaudu apžiūrime puotos rezultatus lankydamiesi darže ir radę apgraužtas daržoves, o rūsyje – po gausių vaišių paliktas išmatas.

Rudenį, ištuštėjus laukams, pelės traukia į sodus, namus, rūsius, sandėlius, šiukšlių krūvas. Jos ieško saugaus ir šilto prieglobsčio. Į sodus atkeliavę graužikai pirmiausia apgraužia jaunus sodinukus, ypač obelų ir abrikosų.

Įveiskime sau patrauklų, bet graužikams neįdomų ir jiems gyventi netinkamą sodą. Pjaukime, skinkime, rinkime sudžiūvusių augalų likučius, grėbkime nukritusius lapus. Šienaukime plotus už tvoros, aplink vaismedžius ir vaiskrūmius, rinkime nupjautą žolę. Nepalikime apleistų, neprižiūrimų užkampių. Lopykime graužikų pastatuose padarytas skyles.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Kovo 2, antradienis.
  • Saulė teka 07:05, leidžiasi 17:58.
  • Mėnulis teka 22:18, leidžiasi 08:36.
  • Mėnulis Skorpione 22:39, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 27 d.
  • Dautara, Eitara, Eitaras, Eitautė, Eitautas, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas, Simplicijus
  • Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, kaliaropes, žiedinius kopūstus, gumbinius salierus, svogūnus daigais. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Prisipjaukite sumedėjusių krūmų šakelių, įšaknydinimui pamerkite į vandenį – turėsite naujų augalų. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  • Jei kovas šaltas – gegužė bus šilta, jei kovas šiltas – gegužė bus šalta.

Populiariausi straipsniai

Agrimatco
Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius