• gegužės 25 d., Pirmadienis

Graužikams nepatrauklus sodas – koks jis?

Jei ruduo nelabai sausas, šiltas ir ilgas, žiema snieguota, be ilgesnių atodrėkių, o pavasaris šiltas, graužikų antplūdžio neišvengsime. Jų labai padaugėja, jei vėliau nuimamas daržovių derlius, per anksti mulčiuojami šalčiui jautrūs dekoratyviniai augalai, sode paliekami nenušienauti, nesuarti plotai, kur susisuka lizdus ir slepiasi nuo priešų.

Apie graužikų buvimą dirvoje išduoda 3–5 cm skersmens skylės ir kelių centimetrų aukščio žemių kauburėliai virš „koridorių“. Akylesni sodininkai pastebės ir smulkučių dantukų žymes ant šakų, augančių prie krūmų pagrindų. Su apmaudu apžiūrime puotos rezultatus lankydamiesi darže ir radę apgraužtas daržoves, o rūsyje – po gausių vaišių paliktas išmatas.

Rudenį, ištuštėjus laukams, pelės traukia į sodus, namus, rūsius, sandėlius, šiukšlių krūvas. Jos ieško saugaus ir šilto prieglobsčio. Į sodus atkeliavę graužikai pirmiausia apgraužia jaunus sodinukus, ypač obelų ir abrikosų.

Įveiskime sau patrauklų, bet graužikams neįdomų ir jiems gyventi netinkamą sodą. Pjaukime, skinkime, rinkime sudžiūvusių augalų likučius, grėbkime nukritusius lapus. Šienaukime plotus už tvoros, aplink vaismedžius ir vaiskrūmius, rinkime nupjautą žolę. Nepalikime apleistų, neprižiūrimų užkampių. Lopykime graužikų pastatuose padarytas skyles.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 25, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka 06:45, leidžiasi .
  • Mėnulis Vėžyje 02:09, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Alvyda, Almantas, Danutė.
  • Tarptautinė dingusių vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Europinė kaimynų diena.
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves (salierus, mangoldus, špinatus, salotas ir kt.), gėles, persodinkite. Sėkite, pjaukite veją. Laistykite kambarinius augalus. Tvarkykite sodą, aplinką. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius