• rugpjūčio 3 d., Pirmadienis

Gyvatvorių rūšys ir priežiūra

Gyvatvorės – tai tvoros, sudarytos iš augalų (krūmų, medžių). Jos puošia parkus, daugiabučių namų kiemus ir kitas vietas. Kadangi gyvatvorės gerai sulaiko triukšmą, dulkes, užstoja vaizdą į kiemą, ypač tinka sodybai apjuosti ir gatvės riboms pažymėti. Kartais jomis apsodinamos ištisos pakelės, ypač soduose.

Gyvatvorės būna natūralios arba karpomos. Pagal aukštį jos skirstomos į žemas (0,5–1 m), vidutines (1–1,5 m) ir aukštas (iki 2 m). Žemesnės nei 0,5 m naudojamos takelių, gėlynų, vejų ir klombų riboms žymėti. Dažniausiai karpomos žemos žaliosios tvoros, tačiau kartais meniškai formuojamos ir aukštos.

Gyvatvorės džiugina tik tada, kai prižiūrimos reguliariai ir tinkamai. Pirmaisiais metais po pasodinimo būtina jas laistyti, purenti žemę ir ravėti piktžoles. Svarbiausias darbas – genėjimas. Jau senovės Romos sodininkai buvo puikiai perpratę figūrinio karpymo meną. Iš krūmų jie formuodavo gyvūnų, geometrines ir architektūrines figūras. Gražių akcentų galite sukurti ir savo sode – juk daugelio rūšių medžiai labai plastiški ir jiems galima suteikti bet kokį pavidalą.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 3 d., pirmadienis
  • Saulė teka 05:33, leidžiasi 21:16
  • Mėnulis teka 21:42, leidžiasi 04:38
  • Mėnulis Vandenyje. Pilnatis 18:59.
  • Augustė, Lidija, Mangirdas, Steponas
  • Žiedų diena. Tinkamas laikas sandėliuoti, konservuoti, nuimti derlių, tręšti žydinčius augalus. Nepalanki diena sėti, sodinti, laistyti.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius