Inventorius darbams prie avilių

Avilys – pagrindinė bičių gyvenimo vieta. Jis turi apsaugoti nuo kritulių, šalčio, pavojų, kenkėjų. Aviliai skirstomi į kelminius ir rėminius, tačiau apie tai pakalbėsime plačiau kitą kartą.

Bitininko apranga. Ją sudaro kepurė su tinkleliu, pirštinės, kombinezonas. Vietoje kombinezono gali būti švarkas arba chalatas. Apranga turi apsaugoti bitininką nuo bičių įgėlimų. Rekomenduojama, o ir dažniausiai naudojama šviesi, kuri mažiau erzina bites.

 

 

 

 

Dūminė. Jos paskirtis yra nuraminti bites, priversti jas pasitraukti nuo rėmelių, kuriuos ketinama apžiūrėti. Dūminės būna dviejų rūšių: 1) kai oras pučiamas dumplėmis; 2. kai oras pučiamas burna. Lietuvoje daugiausia naudojamas pirmas variantas.

Dūlis tai sausi medžio dūlėsiai dūmams išgauti, deginant dūminėje. Geriausiai tinka nesmalingo lapuočio medžio dūlis, nes nuo smalingo dūminė greitai apsineša.

Bitininko kaltas – tai metalinis įrankis, kuriuo galima nuvalyti pikį nuo rėmelių ar avilio konstrukcijų. Juo lengviau atskirti supikiuotus rėmelius, meduves arba korpusinių ir daugiaaukščių avilių korpusus. Kaltai yra įvairių formų ir dydžio, tačiau visų jų galai truputį paaštrinti, vienas galas užlenktas.

Šluotelė. Ja nuo korių nuvalomos bitės. Vietoj šluotelės galima naudoti ir žąsies sparno dalį, kai kas turi paprastą šluotelę, surištą iš žolės.

Žnyplės koriams – tai metalinis įrankis smailėjančiais galais, kuriomis tvirtai sugriebiami rėmeliai ir ištraukiami iš lizdo.

Peiliukas. Skirtas išpjauti nereikalingiems motininiams lopšeliams arba ne vietoje pasiūtiems koriams. Kai kurie bitininkai naudoja kaltą, kurio vienas kraštas užaštrintas.

Lopetėlė – tai metalinis įrankis, kuriuo pašalinamos šiukšlės, susirinkusios ant avilio dugno. Jos yra įvairių konstrukcijų ir dydžio.

Gremžtukas, panašiai kaip ir lopetėlė, skirtas avilio dugnui valyti, prilipusioms, pripikiuotoms šiukšlėms pašalinti. Kadangi kai kurie gremžtukai turi ilgesnę rankenėlę, jais patogu valytų dugną per laką arba per specialią angą sienelėje.

Maitintuvė – tai indas, dedamas į avilį papildomai maitinant bites. Maitintuvės yra dviejų rūšių: vienos dedamos ant lizdo, kitos – į vidų, tarp kraštutinio rėmelio ir diafragmos.

Girdykla – tai specialus indas su vandeniu bičių šeimai. Girdyklų taip pat yra įvairių rūšių. Jas galima dėti į avilį, statyti šalia, tvirtinti prie lakos. Tai reikia padaryti iki pirmojo apsiskraidymo, kitaip bitės susiras kitą vandens šaltinį ir į pavėluotai atsiradusią girdyklą nekreips dėmesio.

Spietinė tai dėžė bičių spiečiams gaudyti, surinkti ir laikinai apgyvendinti. Ji dažniausiai daroma tokia, kad tilptų 5–8 rėmeliai. Kad spietinė būtų lengvesnė, gaminama iš lengvų medžiagų: faneros arba kartono. Ją taip pat galima naudoti bičių šeimų priežiūrai, kai iš avilio trumpam reikia išimti korius – juos galima čia laikinai sudėti, o po to grąžinti atgal arba pernešti į kitą vietą.

Rankinis keltuvas – tai specialus įrenginys su rankine arba elektrine pavara aviliams ar jų atskiroms dalims pakelti. Dažniausiai naudojamas daugiaaukščiuose aviliuose, kai reikia sukeisti aukštelius vietomis arba apžiūrint lizdą.

Vežimėlis – tai tvirtas pagrindas su ratukais, skirtas aviliams ar jų dalims perkelti arba transportuoti nedideliais atstumais.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 29, penktadienis.
  • Saulė teka 06:58, leidžiasi 19:50.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:51
  • Mėnulis Šaulyje 21:51, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis kovo 25 d.
  • Almantė, Bertoldas, Helmutas, Manvydas, Narcizas
  • Lietuvos įstojimo į NATO diena. Didysis penktadienis
  • Lapų diena tęsis iki vėlumos. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles.
  • Jei noragai kovo mėnesį blizga, tai balandžio mėnesį rūdys.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius