• sausio 24 d., Pirmadienis

Išsaugokite puansetiją kitoms Kalėdoms

Puošniausiosios karpažolės, arba puansetijos, jau ne naujiena. Prieš Kalėdas jų galima įsigyti beveik kiekviename didesniame prekybos centre. Šventės praeina, ir daug kam kyla klausimų, kaip tinkamai prižiūrėti augalą, kad jis nudžiugintų ir kitąmet.

 

 

 

 

 

 

Išsaugoti puansetiją kitiems metams galima, bet šis darbas reikalauja nemažų pastangų. Gėle pradedama rūpintis dar nenusipirkus – prieš įsigydami atidžiai apžiūrėkite lapus. Jie turi būti tamsiai žali, be dėmių, mechaninių pažeidimų ir tvirtai laikytis ant stiebo. Jei vos pajudinti lapai ar pažiedlapiai pradeda kristi, gėlės gyvenimas ilgas nebus. Apžiūrėkite ir tikruosius žiedus – jie viršūnių centre, smulkūs geltoni. Geras požymis, jei jie nepajuodę, vos išsiskleidę.

Nusipirkus augalas saugiai pargabenamas namo. Vėjas, skersvėjis, didesnis šaltis nepageidautinas. Namuose raskite pačią šviesiausią vietą, kur temperatūra būna 18–20 °C. Kai per šilta ir per sausa, lapai ir pažiedlapiai pradeda kristi. Substratas visada turi būti drėgnas, bet ne per šlapias – vasarošiltį vandenį pilkite į padėklą. Purkšti lapų negalima!

Augalui nužydėjus, laistoma mažiau – jis pereina į ramybės stadiją. Pavasarį ūgliai patrumpinami ir puansetija persodinama į purų, derlingą substratą, sudarytą iš velėninės, lapinės žemės, smėlio ir puvinio (lygiomis dalimis). Vasarą laikykite lauke, kur nesiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Reguliariai tręškite mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Orams atvėsus, atsineškite į kambarį ir nuo rugsėjo pabaigos pradėkite ruošti naujam žydėjimui – nuo antros dienos pusės augalą visiškai užtemdykite ar perneškite į visiškai tamsią vietą. Tai reikia daryti kasdien iki lapkričio pabaigos. Tada augalai paliekami kambaryje ir laukiama pažiedlapių spalvos pasikeitimo.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Sausio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:21, leidžiasi 16:41.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 10:53.
  • Mėnulis Svarstyklėse, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis sausio 18 d.
  • Artūras, Bukanta, Bukantas, Felicija, Galvilas, Galvilė, Mažvydas, Lėta, Šarūnas, Timotiejus, Vygaudas, Vilgaudas
  • Tarptautinė švietimo diena. Pasaulinė Afrikos ir afrikietiškos kilmės asmenų kultūros diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Žiedų dienos. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite rūsius ir tvartus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas. Sudėkite ant palangės indus su dygstančiomis svogūninėmis gėlėmis, palaistykite. Nepatartina laistyti augalų, ruošti malkų.
  • Žiema su sermėga, vasara su šienu.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar jau ėmėtės daržo planavimo?

Įvykių kalendorius

e-seklos
darzoviuseklos
IGLU