Kalėdų žvaigždė – puansetija

Kasmet gruodžio mėnesį sulaukiame nemažai Jūsų klausimų apie puansetijas, jų priežiūrą, kaip kuo ilgiau išlaikyti.

Dabar Kalėdų simboliu laikomos jau ne vien eglutės. Jas gali pakeisti kėniai ar kokie nors kiti spygliuočiai. Kalėdų medelio palydovai – puošniausios karpažolės, arba puansetijos, ne veltui vadinamos Kalėdų žvaigždėmis. Tik pasidžiaugę jų žiedais kelias savaites nužydėjusias išmetame. Neskubėkite jomis atsikratyti. Tinkamai prižiūrėta puansetija gali puošti namus ne vienerius metus.

 

 

 

Nykstančios karpažolės atrodo negražiai. Palaukite, kol nubyrės didesnė dalis lapų, bet dar nepradės augti naujos šakelės, ir jas nugenėkite. Krūmeliai apkarpomi taip, kad ant šakelių liktų tik po 2–3 pumpurus. Pastatykite augalą ant rytinės ar vakarinės palangės, laistykite labai saikingai. Netrukus pradės sprogti pumpurai. Kovo mėnesį persodinkite į didesnį vazonėlį su kompostine arba durpine žeme. Vėl gausiau laistykite. Po mėnesio pradėkite tręšti universaliomis trąšomis kambariniams augalams. Vasarą ant palangės augalui gali būti per daug saulės, tad pastatykite jį toliau. Jauni stiebai auga greitai, per sezoną gali ištįsti iki 0,5 m. Birželio mėnesį per ilgus stiebus galima patrumpinti, kad augalas tankiau šakotųsi.

Vėl pražydinti karpažolę nelengva. Tam nuo spalio arba lapkričio kasdien ją uždenkite kartonine dėže, kad 14 valandų per parą pabūtų visiškoje tamsoje.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius