• liepos 31 d., Šeštadienis

Jazminas – apdovanotas svaiginančiu kvapu

Baltais žiedais apsipylęs jazminų krūmas mums primena seną sodybą, prancūzams – atitinkamus kvepalus, bet, ko gero, visiems jis asocijuojasi su nuostabiu kvapu.

 

 

Jazminai priklauso hortenzijinių šeimai. Gentyje yra apie 40 rūšių, dauguma – lapus metantys krūmai. Natūraliai auga nuo Rytų Europos iki Himalajų, Rytų Azijos, Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje. Jazminai auginami dėl nuostabaus kvapo. Žiedai dažniausiai turi keturis vainiklapius, yra tuščiaviduriai, pilnaviduriai ar pusiau pilnaviduriai.

Lietuvos želdynuose dažniausiai aptinkamas darželinis jazminas.

Jazminai labai nereiklūs. Geriausiai auga vidutinio derlingumo ar derlingoje, normalaus drėgnumo, lengvo ar vidutinio priemolio, kalkingoje priesmėlio dirvoje. Šviesamėgiai, bet pakantūs ir pusiau pavėsingai vietai. Mažalapį jazminą auginkite tik saulėje. Jis pakankamai atsparus sausroms, pakenčia užterštą miesto orą.

Po žydėjimo, vasarą, išpjaukite senus, storus ir jaunus, silpnus stiebus. Patrumpinkite per pernelyg išsikišusias šakas.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 31, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:28, leidžiasi 21:21.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:11.
  • Mėnulis Jautyje. Delčia 16:15.
  • Elena, Ignotas (Ignas), Ignacas, Sanginas, Vykintė
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Tręškite augalus, palaistykite rūgščią žemę mėgstančiuosius parūgštintu vandeniu. Skinkite gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, konservuoti, virti uogienes.
  • Kai vasarą kirmėlės labai ėda obuolius, žiema bus gili.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius