• liepos 12 d., Sekmadienis

Jazminas – apdovanotas svaiginančiu kvapu

Baltais žiedais apsipylęs jazminų krūmas mums primena seną sodybą, prancūzams – atitinkamus kvepalus, bet, ko gero, visiems jis asocijuojasi su nuostabiu kvapu.

 

 

Jazminai priklauso hortenzijinių šeimai. Gentyje yra apie 40 rūšių, dauguma – lapus metantys krūmai. Natūraliai auga nuo Rytų Europos iki Himalajų, Rytų Azijos, Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje. Jazminai auginami dėl nuostabaus kvapo. Žiedai dažniausiai turi keturis vainiklapius, yra tuščiaviduriai, pilnaviduriai ar pusiau pilnaviduriai.

Lietuvos želdynuose dažniausiai aptinkamas darželinis jazminas.

Jazminai labai nereiklūs. Geriausiai auga vidutinio derlingumo ar derlingoje, normalaus drėgnumo, lengvo ar vidutinio priemolio, kalkingoje priesmėlio dirvoje. Šviesamėgiai, bet pakantūs ir pusiau pavėsingai vietai. Mažalapį jazminą auginkite tik saulėje. Jis pakankamai atsparus sausroms, pakenčia užterštą miesto orą.

Po žydėjimo, vasarą, išpjaukite senus, storus ir jaunus, silpnus stiebus. Patrumpinkite per pernelyg išsikišusias šakas.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita2

Šiandien

  • Liepos 12, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:58, leidžiasi 21:50.
  • Mėnulis teka 00:46, leidžiasi 13:02.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Sigitas, Margiris, Izabelė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisines daržoves (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Ko liepa, rugpjūtis neišvirs, to rugsėjis neiškeps.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius