• kovo 25 d., Šeštadienis

Jei nusipirkote azaliją…

Išsirinkti azaliją parduotuvėje nelengva, mat jų veislių labai daug, visos gražios ir visų norisi. Labai svarbu išsirinkti sveiką augalėlį. Pirmiausia apžiūrėkite, ar patikęs augalas sveikas, ar nėra džiūstančių lapų, kokių nors ligų požymių. Geriausia, jei krūmelis turi daugiau pumpurų nei prasiskleidusių žiedų – ilgiau žydės.

 

 

 

 

Žiemą namo nešamą azaliją svarbu gerai suvynioti, kad šaltas oras nepažeistų žiedų ir pumpurų.

Namuose azalijai suraskite šviesią, bet saulės neapšviečiamą vietą. Nelaikykite jos arti radiatoriaus – azalijos nemėgsta per didelės šilumos ir sauso oro. Drėgname ore ir 12-15° C temperatūroje žydi apie 4 savaites. Ir atvirkščiai: jei temperatūra apie 20° C, augalas greičiau peržydės, nubyrės dalis lapų.

Azaliją laistykite gausiai, kad visa žemė gerai permirktų. Vanduo turi būti minkštas (virintas arba lietaus, ištirpusio sniego), kambario temperatūros. Tik žiūrėkite, kad vandens neliktų padėkle, nes pradės pūti šaknys. Kartą per savaitę vazoną galite pusvalandžiui pamerkti į vandenį. Kol augalas žydi, jo purkšti negalima. Geriau tada prie vazonėlio iš vienos ir kitos pusės padėti lėkšteles su vandeniu.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Kovo 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 06:08, leidžiasi 18:43.
  • Mėnulis teka 07:21, leidžiasi .
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis kovo 21 d.
  • Merkys, Normantas, Normantė, Normilė
  • Gandro šventė (Blovieščiai). Apsireiškimas šv. Mergelei Marijai. Tarptautinės vergovės aukų ir transatlantinės prekybos vergais atminimo diena.
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius bei krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Kaip gandrą, šį žmogaus artimą kaimyną pirmąkart pamatysi. Jei skrendantį – gerai, visų metų darbus spėriai nudirbsi. Jei tupintį – vangiai viskas seksis.
Originalios seklos
Mugė

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos
Sėklos darzui
darzoviuseklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius