Ką daryti su senu kelmu?
Nupjautus ar vėjo išverstus medžius dažniausiai sukūrename, o štai kelmą su šaknimis iškasti pasiseka ne visada. Ką su juo daryti?
Yra keli būdai, kaip atsikratyti kelmo, nukirtus medį. Visų pirma, kelmą galima išrauti su šaknimis. Senų medžių atveju šis darbas reikalauja daug kantrybės ir, žinoma, fizinės jėgos. Jei išrauti nepavyksta, tenka griebtis kito būdo – berti ar pilti chemines medžiagas, ardančias medieną. Į pagalbą taip pat galima pasitelkti techniką ir išrauti kelmą traktoriumi, o vėliau specialiomis frezomis sutvarkyti žemes.
Jei vis dėlto pavyko iškasti kelmą su šaknimis, į jį galima pažiūrėti kaip į meno kūrinį, kurį sukūrė gamta. Jei kelmas – ypatingos išvaizdos, perkelkime jį į pasirinktą vietą ir žiūrėkime į jį kaip į skulptūrą. Kelmas ilgiau puoš sodybą, jei nuo jo nulupsime žievę ir apdorosime specialiomis medieną nuo aplinkos sąlygų saugančiomis priemonėmis. Nelabai išvaizdų kelmą galima apželdinti augalais – jis gali tapti tiesiog originaliu vazonu. Taip pat ant kelmo galima pastatyti ar pritvirtinti mažesnius vazonus su augalais – tokiu atveju jis taps išskirtiniu gėlynu. Jei kelmą įtaisysime viename iš sodybos gėlynų ir prie jo pagrindo pasodinsime vijoklinius augalus, pavyzdžiui, raganes ar gebenes, jis taps atrama, kuri, apipinta augalų stiebų, bus visuomet patrauklus gėlyno akcentas. Toks elementas gali sukurti gausios augalijos vaizdą naujai įrengtame gėlyne, kuriame augalai – dar labai jauni ir maži.
Tekstas – Onos Daujotienės.
Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ rugsėjo numeryje.