• liepos 27 d., Šeštadienis

Kad medinilė žydėtų ilgiau…

Tokį augalą tai kam nors kaip dovaną, tai savo namams papuošti perkame per šventes. Vis tiek augalas vazone išgyvens ilgiau nei skintų žiedų puokštė. O paskui… tiesiog pamatysime.

 

 

 

Kad žydėtų kuo ilgiau

Pirmiausia atkreipkite dėmesį, ar augalo žiedų kekės išsivysčiusios. Dažnai pažiedės būna išvaizdesnės už žiedus, todėl ir jų grožis yra labai svarbus. Pažiedžių lapeliai turi būti sveiki, nesuglamžyti, rožiniai arba rožiniai su žalsvu atspalviu. Maži žiedeliai gerai matomi, bet dar neprasiskleidę. Nesuvargęs augalas namuose net nelabai tinkamomis sąlygomis išsilaikys ilgiau nei parduotuvėje užsistovėjęs ir jau baigiantis peržydėti.

*Medinilės žydi labai ilgai – 2–3 mėnesius. Esant geroms sąlygoms, žiedeliais galima džiaugtis iki pusės metų.

*Iš atogrąžų kilusi puikioji medinilė yra reikli, gerai auga tik šiltoje (18–22 °C), šviesioje, bet mažai saulėtoje patalpoje, drėgname ore. Kambariuose beveik visada būna pakankamai šilta, o nedaug šviesos reikalaujantis augalas net ir žiemą tenkinsis neilga diena. Tik drėgmės trūkumas gali pakenkti.

*Iš parduotuvės parneštą medinilę reikėtų pastatyti ant padėklo su drėgnomis samanomis, toliau nuo šildymo įrenginių. Ji mėgsta dažną purškimą šiltu nekalkingu vandeniu.

*Medinilės nereikėtų statyti ant palangės. Žiemą ši vieta pavojinga, nes gali stipriai atšalti žemė vazone ar augalui pakenkti šalto oro srautas. Vasarą jam nepatinka tiesioginiai saulės spinduliai.

*Žemė vazone turi būti visuomet apydrėgnė. Laistoma reguliariai tik šiltu, nekalkingu vandeniu, tik negalima jo palikti padėkle.

*Kol medinilė žydi, tręšti nebūtina.

*Kartais į namus atnešta medinilė pradeda mesti lapus. Priežastys gali būti kelios: trasnsportavimo sukeltas stresas, atogrąžų neprimenančios nepalankios sąlygos parduotuvėje ir namuose. Be to, žiemą augalui gali pakenkti skersvėjis, šaltas vanduo ir labai tamsios patalpos. Nepersistenkite – šiuo laiku trąšų reikia nedaug.

Dauginimas – tik kantriesiems

Auginius pjauti galima tik laikant medinilę labai geromis sąlygomis. Šiuo būdu dauginama pavasarį. Imamos pusiau sumedėjusios šakelės su 2–3 poromis lapų. Susmeigtos į durpių ir smėlio mišinį, jos laikomos 26–30 °C temperatūroje, drėgname ore. Įsišaknija sunkiai, ne anksčiau kaip per mėnesį.

Peržydėjusios medinilės ne visada tik nubarsto žiedus. Kartais užsimezga nedidelės uogos. Jų kekės panašios į vynuogių, tik smulkesnės. Kad sėklos sunokusios, byloja violetinė spalva ir minkštas paviršius. Jos sėti paruošiamos netrukus po surinkimo. Gamtoje uogų taninus per tam tikrą laiką išplauna lietūs, o namuose sėklas patariama 5 dienas mirkyti vandenyje, kasdien jį keičiant.

Sėklos sėjamos į dėžutes su durpėmis, kol sudygsta – laikomos šiltai. Jauniems augalams reikia šiltnamio sąlygų.

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius