Kad petražolės žaliuotų iki pavasario…
Petražolėse gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, askorbo rūgšties jose net 4 kartus daugiau negu citrinose, tad šių prieskoninių daržovių turėtų visus metus būti ant mūsų stalo. Žali petražolių lapeliai nebijo šalnų, net po sniegu ilgai žaliuoja. Tik žiemą neprilakstysi į sodą jų pasiskinti. Tad geriausia petražoles rudenį įkurdinti virtuvėje ant palangės, įstiklintoje verandoje ar balkone. Didesniame vazonėlyje, gėlėms skirtame lovelyje ar pakabintame krepšelyje pasodinti keli stambesni šakniavaisiai žaliuos iki pavasario.
Petražolių šaknys ilgos, todėl sodinant jas reikia tiek patrumpinti, kad nesuraitytos tilptų į vazonus. Pjūvių vietas, kad negestų, reikia pusdienį padžiovinti, apibarstyti medžio anglimis ar pelenais. Sodinant šakniavaisines petražoles svarbu, kad tarp šaknų būtų ne mažesni kaip 5 cm, lapines – 3 cm tarpai. Induose turi būti geras drenažas.
Vandens pertekliaus šios daržovės nepakenčia, todėl laistyti reikia saikingai. Geriau auga ir žaliuoja į trašią, puveningą žemę pasodinti augalai. Tręšti patartina saikingai. Tinka gėlėms skirtos skystos ar birios trąšos. Tirpalo koncentraciją reikėtų sumažinti 2–3 kartus.
Pixabay nuotr.