• gruodžio 4 d., Pirmadienis

Kaip kovoti su graužikais?

Graužikai graužia ne dėl to, kad mes jiems nepatinkame, bet iš alkio, dėl nepaliaujamų maisto paieškų ir kad nusidėvėtų visą gyvenimą augantys dantys. Bet mes turime su jais kovoti. Kokius būdus rinktis?

 

 

 

 

 

Baidome

*Graužikus atbaido karčiojo kiečio, arba pelyno (Artemisia absinthium), milteliai.

*Į urvelius galima prikišti ilgai pūvančių juoduogio šeivamedžio ūglių arba žibale pamirkytų skudurėlių ir pripilti vandens.

*Auginame graužikams nepatinkančius augalus – česnakus, margutes, narcizus, karpažoles, grikius, bazilikus, mėtas. Šių augalų taip pat galima įkišti į urvelius.

 

 

Priviliojame vienais augalais, nuviliojame nuo kitų

*Auginame graužikams patinkančias vaistines taukes, topinambus, lubinus, gelsves, trūkažoles, saldymedžius ir kitus šakniagumbinius, sustorėjusius šakniastiebius turinčius augalus. Jie susivilios maistingomis šaknimis ir negrauš vaismedžių žievės.

 

 

Gaudome ir nuodijame

*Kai niekaip negalima atsikratyti kenkėjų, tenka griebtis sunkiausio ginklo – cheminių preparatų. Radikalių kovos būdų imkimės tik tada, kai nėra kitos išeities, nes cheminės medžiagos kenksmingos ir naudingiems gyviams. Be to, visiškas vieno kenkėjo išnaikinimas gali sukelti kito invaziją.

*Labai populiarus naikinimo būdas – gaudymas spąstais. Juos būtina nuolat tikrinti.

*Masalo (grūdų su nuodais) graužikų dažnai lankomose vietose, į urvelius, beriama vėlyvą rudenį, besniegę žiemą ir artėjant pavasariui. Įsitikiname, kad jo nesules paukščiai ir jis nesušlaps. Būtina atsižvelgti į rekomendacijas, pateiktas ant užnuodyto masalo pakuotės. Šis būdas turi trūkumą – apsinuodijusi pelė gali įlįsti po grindimis, už baldų ar į kitokias sunkiai prieinamas vietas ir ten žuvusi skleisti nemalonų kvapą. Be to, graužikas pasidaro vangus, todėl jį lengvai gali sugauti katė ir taip pat nukentėti.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:23, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka 23:03, leidžiasi 13:15.
  • Mėnulis Mergelėje 05:50, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Barbora, Liutaurė, Liutauras, Vainota, Vainotas, Liugailė
  • Šv. Barbora (globėja visų, kurie mirė atsitiktine mirtimi)
  • Šaknų diena. Tręškite šildomuose šiltnamiuose auginamus augalus ir daigus, kad jų šaknys būtų stiprios. Jei nelabai šąla, apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius. Šią dieną vaistinių augalų preparatai ypač veiksmingai gydo virškinimo trakto ligas.
  • Jei gruodžio mėnesį šilta ir nepasninga – pavasaris bus vėlyvas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius