• vasario 21 d., Penktadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Kaip kovoti su graužikais?

Graužikai graužia ne dėl to, kad mes jiems nepatinkame, bet iš alkio, dėl nepaliaujamų maisto paieškų ir kad nusidėvėtų visą gyvenimą augantys dantys. Bet mes turime su jais kovoti. Kokius būdus rinktis?

 

Baidome

*Graužikus atbaido karčiojo kiečio, arba pelyno (Artemisia absinthium), milteliai.

*Į urvelius galima prikišti ilgai pūvančių juoduogio šeivamedžio ūglių arba žibale pamirkytų skudurėlių ir pripilti vandens.

*Auginame graužikams nepatinkančius augalus – česnakus, margutes, narcizus, karpažoles, grikius, bazilikus, mėtas. Šių augalų taip pat galima įkišti į urvelius.

 

Priviliojame vienais augalais, nuviliojame nuo kitų

*Auginame graužikams patinkančias vaistines taukes, topinambus, lubinus, gelsves, trūkažoles, saldymedžius ir kitus šakniagumbinius, sustorėjusius šakniastiebius turinčius augalus. Jie susivilios maistingomis šaknimis ir negrauš vaismedžių žievės.

 

Gaudome ir nuodijame

*Kai niekaip negalima atsikratyti kenkėjų, tenka griebtis sunkiausio ginklo – cheminių preparatų. Radikalių kovos būdų imkimės tik tada, kai nėra kitos išeities, nes cheminės medžiagos kenksmingos ir naudingiems gyviams. Be to, visiškas vieno kenkėjo išnaikinimas gali sukelti kito invaziją.

*Labai populiarus naikinimo būdas – gaudymas spąstais. Juos būtina nuolat tikrinti.

*Masalo (grūdų su nuodais) graužikų dažnai lankomose vietose, į urvelius, beriama vėlyvą rudenį, besniegę žiemą ir artėjant pavasariui. Įsitikiname, kad jo nesules paukščiai ir jis nesušlaps. Būtina atsižvelgti į rekomendacijas, pateiktas ant užnuodyto masalo pakuotės. Šis būdas turi trūkumą – apsinuodijusi pelė gali įlįsti po grindimis, už baldų ar į kitokias sunkiai prieinamas vietas ir ten žuvusi skleisti nemalonų kvapą. Be to, graužikas pasidaro vangus, todėl jį lengvai gali sugauti katė ir taip pat nukentėti.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 21, penktadienis.
  • Saulė teka 07:29, leidžiasi 17:37.
  • Mėnulis teka 07:03, leidžiasi 14:54.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia vasario 16 d.
  • Eleonora, Feliksas, Kęstutis, Leonora, Lionė, Žemyna.
  • Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Tarptautinė gido diena.
  • Žiedų diena. Tręškite gėles, kad gausiai žydėtų. Dezinfekuokite šiltnamius, ruoškite žemės mišinius daigams. Tvarkykite namus, rūsius, naikinkite patalpų kenkėjus. Nerekomenduojama laistyti, pikuoti daigelių.
  • Jei vasarį grioviai prisipildo, prisipildys ir klėtys grūdais.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius