• balandžio 29 d., Antradienis

Kaip kovoti su graužikais?

Graužikai graužia ne dėl to, kad mes jiems nepatinkame, bet iš alkio, dėl nepaliaujamų maisto paieškų ir kad nusidėvėtų visą gyvenimą augantys dantys. Bet mes turime su jais kovoti. Kokius būdus rinktis?

 

 

 

 

 

Baidome

*Graužikus atbaido karčiojo kiečio, arba pelyno (Artemisia absinthium), milteliai.

*Į urvelius galima prikišti ilgai pūvančių juoduogio šeivamedžio ūglių arba žibale pamirkytų skudurėlių ir pripilti vandens.

*Auginame graužikams nepatinkančius augalus – česnakus, margutes, narcizus, karpažoles, grikius, bazilikus, mėtas. Šių augalų taip pat galima įkišti į urvelius.

 

 

Priviliojame vienais augalais, nuviliojame nuo kitų

*Auginame graužikams patinkančias vaistines taukes, topinambus, lubinus, gelsves, trūkažoles, saldymedžius ir kitus šakniagumbinius, sustorėjusius šakniastiebius turinčius augalus. Jie susivilios maistingomis šaknimis ir negrauš vaismedžių žievės.

 

 

Gaudome ir nuodijame

*Kai niekaip negalima atsikratyti kenkėjų, tenka griebtis sunkiausio ginklo – cheminių preparatų. Radikalių kovos būdų imkimės tik tada, kai nėra kitos išeities, nes cheminės medžiagos kenksmingos ir naudingiems gyviams. Be to, visiškas vieno kenkėjo išnaikinimas gali sukelti kito invaziją.

*Labai populiarus naikinimo būdas – gaudymas spąstais. Juos būtina nuolat tikrinti.

*Masalo (grūdų su nuodais) graužikų dažnai lankomose vietose, į urvelius, beriama vėlyvą rudenį, besniegę žiemą ir artėjant pavasariui. Įsitikiname, kad jo nesules paukščiai ir jis nesušlaps. Būtina atsižvelgti į rekomendacijas, pateiktas ant užnuodyto masalo pakuotės. Šis būdas turi trūkumą – apsinuodijusi pelė gali įlįsti po grindimis, už baldų ar į kitokias sunkiai prieinamas vietas ir ten žuvusi skleisti nemalonų kvapą. Be to, graužikas pasidaro vangus, todėl jį lengvai gali sugauti katė ir taip pat nukentėti.

 

 

Pixabay nuotr.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius