• lapkričio 12 d., Antradienis

Kurie graužikai laikomi kenkėjais?

Greta mūsų gyvenantys graužikai paprastai yra nepageidaujami. Ieškodami maisto jie ne tik padaro skyles namų sienose, bet ir apsigyvenę sode žaloja augalus. Kokių graužikų ypač reikėtų vengti?

Paprastasis pelėnas (Microtus arvalis) ėda žolynus, grūdines kultūras, daržoves (skaniausios – morkos ir burokėliai), apgraužia svogūninių augalų svogūnėlius. Rudenį ir žiemą jis minta javų grūdais, piktžolių sėklomis, augalų stiebais, lapais ir šaknimis. Kaupia maisto atsargas, kurių gali prisirinkti iki 3 kg. Žiemą po sniegu apgraužia vaismedžių žievę, todėl šie suserga, juos nulaužo vėjas.

Dirvinė pelė (Apodemus agrarius) pavasarį minta jauna žole, daržovių, grūdinių ir dekoratyvinių augalų daigais, vasarą – vaisiais. Rudenį ir žiemą ji ėda sėklas, vaismedžių žievę, kasa vaismedžių ir daugiamečių augalų šaknis, gumbasvogūnius, svogūnėlius, jų randa ir apgraužia rūsiuose.

Miškinė pelė (Apodemus sylvaticus) pavasarį ir vasarą ieško jaunų ūglių ir šaknų. Rudenį ji minta sėklomis, šakniastiebiais, gumbasvogūniais (tiek augančių dirvoje, tiek saugomų rūsyje). Gyvūnėlis neatsisako ir vabzdžių.

Vandeninis pelėnas (Arvicola terrestris) minta šaknimis, šakniastiebiais, svogūnėliais. Kasdamas požeminius takus tarp augalų, jis iškelia šaknis ir taip pakenkia. Žiemą graužia vaismedžių šaknų žievę, pažeidžia šaknų kaklelius. Labai mėgsta bulves: mažas nešasi į slėptuvę, dideles suėda vietoje.

Jei sode gyvena kurmiai, pelės ir pelėnai mielai naudojasi jų takų tinklu ir labai greitai migruoja po visą teritoriją.

Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download mobile firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Lapkričio 12, antradienis.
  • Saulė teka 07:44, leidžiasi 16:22.
  • Mėnulis teka 12:14, leidžiasi 20:01.
  • Mėnulis Ožiaragyje, pilnėjantis, I ketvirtis.
  • Alvilė, Kristinas, Renata, Teodoras
  • Šaknų diena. Konservuokite, sandėliuokite prieskonines daržoves. Jei neįšalo žemė, prisikaskite krienų. Jei jų prisirinkote daugiau, dalį suvartokite iškart, o kitus sudėkite į dėžutę ir užpilkite drėgnu smėliu. Užkamšykite rūsio vėdinamąsias angas, kad į vidų neprilįstų pelių ar kitų graužikų.
  • Jei lapkritis su sniegu, tai vasara su vaisiais ir šienu.

Įvykių kalendorius

Populiariausi straipsniai

Apklausa

Ar jau uždengėte sodo augalus žiemai?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus