Kurie graužikai laikomi kenkėjais?

Greta mūsų gyvenantys graužikai paprastai yra nepageidaujami. Ieškodami maisto jie ne tik padaro skyles namų sienose, bet ir apsigyvenę sode žaloja augalus. Kokių graužikų ypač reikėtų vengti?

Paprastasis pelėnas (Microtus arvalis) ėda žolynus, grūdines kultūras, daržoves (skaniausios – morkos ir burokėliai), apgraužia svogūninių augalų svogūnėlius. Rudenį ir žiemą jis minta javų grūdais, piktžolių sėklomis, augalų stiebais, lapais ir šaknimis. Kaupia maisto atsargas, kurių gali prisirinkti iki 3 kg. Žiemą po sniegu apgraužia vaismedžių žievę, todėl šie suserga, juos nulaužo vėjas.

Dirvinė pelė (Apodemus agrarius) pavasarį minta jauna žole, daržovių, grūdinių ir dekoratyvinių augalų daigais, vasarą – vaisiais. Rudenį ir žiemą ji ėda sėklas, vaismedžių žievę, kasa vaismedžių ir daugiamečių augalų šaknis, gumbasvogūnius, svogūnėlius, jų randa ir apgraužia rūsiuose.

Miškinė pelė (Apodemus sylvaticus) pavasarį ir vasarą ieško jaunų ūglių ir šaknų. Rudenį ji minta sėklomis, šakniastiebiais, gumbasvogūniais (tiek augančių dirvoje, tiek saugomų rūsyje). Gyvūnėlis neatsisako ir vabzdžių.

Vandeninis pelėnas (Arvicola terrestris) minta šaknimis, šakniastiebiais, svogūnėliais. Kasdamas požeminius takus tarp augalų, jis iškelia šaknis ir taip pakenkia. Žiemą graužia vaismedžių šaknų žievę, pažeidžia šaknų kaklelius. Labai mėgsta bulves: mažas nešasi į slėptuvę, dideles suėda vietoje.

Jei sode gyvena kurmiai, pelės ir pelėnai mielai naudojasi jų takų tinklu ir labai greitai migruoja po visą teritoriją.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius