Kaip kovoti su rožių miltlige?

Miltlige dažnai serga ir lauke, ir šiltnamiuose auginamos rožės. Nesunku pastebėti pilkšvas apnašas ant lapų ir stiebų. Jos storėja, plečiasi, atrodo lyg apibertos miltais. Ligai plisti palankus šiltas ir sausas oras. Miltligė labiausiai pastebima nuo birželio iki rudens.

 

 

Pastebėjus pirmuosius ligos požymius rožes reikia purkšti fungicidais. Rožės nevalgomos, todėl fungicidų norma turi būti didesnė (nurodyta ant pakuotės). Purkškite laistymo vandeniu nudžiūvus ryto rasai, lietaus lašams ar sausu oru. Jei tai darysite jau pabalus visiems lapams, ant jų užaugusi grybiena niekur nedings, tik nustos vystytis. Pakartotinai būtina nupurkšti po 10–14 dienų ir rudenį.

Rudenį surinkite visus nukritusius ir prieš dengdami nuskabykite likusius rožės lapus, sudeginkite juos. Pavasarį, išsprogus lapeliams, vėl nupurkškite fungicidais ar bent Bordo mišiniu.

Jei nenorite naudoti chemikalų, dažnai purkškite pienu (2 kartus per savaitę), atskiestomis srutomis (1 kartą per savaitę), netgi skystomis skalbimo priemonėmis. Padeda ir asiūklio nuoviras. Labiau serga daug azotinėmis trąšomis tręšiamos, augančios šešėlyje ar tankmėje rožės. Tinkamai prižiūrimus augalus ligos puola rečiau.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Šiandien

  • Kovo 4, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:01, leidžiasi 18:02.
  • Mėnulis teka 03:53, leidžiasi 09:38.
  • Mėnulis Ožiaragyje 23:15, dylantis, IV ketvirtis. Delčia kovo 3 d.
  • Daina, Daugvyda, Daugvydas, Kazimiera (Kazė), Kazimieras (Kazys), Vaclava (Vacė), Girmantė
  • Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena. Varnėnų diena. Pasaulinė inžinerijos darniam vystymuisi diena
  • Vaisių diena tęsis iki vidurnakčio. Sėkite ar persodinkite gumbinius salierus, petražoles, geltekles, porus. Tręškite augalus, vežkite mėšlą. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Nuo Kazimiero jautis vėžėje atsigeria, vieversys išgieda pirmą giesmę ir sniegas ima tirpti dar sparčiau.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS
e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius