• spalio 26 d., Pirmadienis

Kaip kovoti su rožių miltlige?

Miltlige dažnai serga ir lauke, ir šiltnamiuose auginamos rožės. Nesunku pastebėti pilkšvas apnašas ant lapų ir stiebų. Jos storėja, plečiasi, atrodo lyg apibertos miltais. Ligai plisti palankus šiltas ir sausas oras. Miltligė labiausiai pastebima nuo birželio iki rudens.

 

 

Pastebėjus pirmuosius ligos požymius rožes reikia purkšti fungicidais. Rožės nevalgomos, todėl fungicidų norma turi būti didesnė (nurodyta ant pakuotės). Purkškite laistymo vandeniu nudžiūvus ryto rasai, lietaus lašams ar sausu oru. Jei tai darysite jau pabalus visiems lapams, ant jų užaugusi grybiena niekur nedings, tik nustos vystytis. Pakartotinai būtina nupurkšti po 10–14 dienų ir rudenį.

Rudenį surinkite visus nukritusius ir prieš dengdami nuskabykite likusius rožės lapus, sudeginkite juos. Pavasarį, išsprogus lapeliams, vėl nupurkškite fungicidais ar bent Bordo mišiniu.

Jei nenorite naudoti chemikalų, dažnai purkškite pienu (2 kartus per savaitę), atskiestomis srutomis (1 kartą per savaitę), netgi skystomis skalbimo priemonėmis. Padeda ir asiūklio nuoviras. Labiau serga daug azotinėmis trąšomis tręšiamos, augančios šešėlyje ar tankmėje rožės. Tinkamai prižiūrimus augalus ligos puola rečiau.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Spalio 26, pirmadienis.
  • Saulė teka 07:10, leidžiasi 16:55.
  • Mėnulis teka 16:03, leidžiasi 00:44.
  • Mėnulis Žuvyse, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis spalio 23 d.
  • Liaudginas, Mingintė, Vita, Evaristas
  • Lapų diena. Palanku augalus laistyti, purkšti, tręšti, į vazonėlius persodinti prieskonines daržoves, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Nepatartina ravėti, genėti vaismedžių ir krūmų, konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti prieskoninių augalų ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Apšalas rudenį ant medžių žada derlingus metus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius