Kaip sodinti vynuoges?

Sėkmingas vynuogių prigijimas, įsišaknijimas, augimas bei derlius didele dalimi priklauso nuo to, kaip jos bus pasodintos. Ar žinote, kaip tai daryti tinkamai?

 

Vynuoges reikia sodinti į gana gilias duobes – jų gylis siekia apie 70–80 cm, kartais net iki 1 m. Tarp sodinukų paliekami 2 m tarpai. Pietų kraštuose gilios duobės daromos tam, kad į jas būtų galima įterpti derlingos žemės, komposto, nes ten žemė nederlinga. O štai pas mus gilios duobės kasamos tam, kad būtų suardyta esama žemės struktūra. Juk paprastai derlingos žemės sluoksnis pas mus yra apie 20–30 cm, o po juo – jau molinga ar smėlinga žemė. Į tokią žemę pasodintos vynuogės iš karto neaugs, nesivystys šaknys. Todėl į iškastą gilią duobę beriame derlingo juodžemio, prieš tai į jį įmaišę kompleksinių trąšų. Mūsų klimato sąlygomis žemė neįšyla labai giliai, todėl ir vynuogių šaknys teužauga iki 40–80 cm gylio.

Pasodintas vynuoges dengiame juoda plėvele: pirmiausiai dėl to, kad neaugtų piktžolės, taip pat ir dėl to, kad įšiltų žemė. Jei veši piktžolės, jos atspindi apie 30–40 proc. saulės spindulių energijos, todėl net ir tinkamoje vietoje pasodinta vynuogė tiesiog neauga. Negalima po vynuogėmis auginti ir gėlių – reikia, kad aplink jas visą laiką būtų juoda žemė arba paklota juoda plėvelė. Reikia atminti, jog vynuogėms netinka joks mulčias, o ypač – pjauta vejos žolė.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Biopon

Šiandien

  • Liepos 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:48, leidžiasi 21:57.
  • Mėnulis teka 08:52, leidžiasi 00:15.
  • Mėnulis Mergelėje 15:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 29 d.
  • Anatolijus, Liaudmina, Liaudminas, Rytis, Rytė, Vaidilas, Vaidilė, Tomas
  • Tarptautinė diena be plastikinių maišelių
  • Šaknų diena. Sėkite, sodinkite virš žemės vaisius auginančias daržoves, braškes, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, persodinkite, jei reikia, kambarines ir balkonines gėles. Dauginkite, persodinkite peržydėjusias gėles, smilginius ir kitus augalus, augusius vazonuose. Sėkite veją. Vėdinkite patalpas. Nepalanku konservuoti, sandėliuoti.
  • Jei akmuo rytą aprasojęs – dieną lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Biopon

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar auginate arbūzus?

Įvykių kalendorius

baneris