• gruodžio 2 d., Šeštadienis

Kaip sodinti vynuoges?

Sėkmingas vynuogių prigijimas, įsišaknijimas, augimas bei derlius didele dalimi priklauso nuo to, kaip jos bus pasodintos. Ar žinote, kaip tai daryti tinkamai?

 

Vynuoges reikia sodinti į gana gilias duobes – jų gylis siekia apie 70–80 cm, kartais net iki 1 m. Tarp sodinukų paliekami 2 m tarpai. Pietų kraštuose gilios duobės daromos tam, kad į jas būtų galima įterpti derlingos žemės, komposto, nes ten žemė nederlinga. O štai pas mus gilios duobės kasamos tam, kad būtų suardyta esama žemės struktūra. Juk paprastai derlingos žemės sluoksnis pas mus yra apie 20–30 cm, o po juo – jau molinga ar smėlinga žemė. Į tokią žemę pasodintos vynuogės iš karto neaugs, nesivystys šaknys. Todėl į iškastą gilią duobę beriame derlingo juodžemio, prieš tai į jį įmaišę kompleksinių trąšų. Mūsų klimato sąlygomis žemė neįšyla labai giliai, todėl ir vynuogių šaknys teužauga iki 40–80 cm gylio.

Pasodintas vynuoges dengiame juoda plėvele: pirmiausiai dėl to, kad neaugtų piktžolės, taip pat ir dėl to, kad įšiltų žemė. Jei veši piktžolės, jos atspindi apie 30–40 proc. saulės spindulių energijos, todėl net ir tinkamoje vietoje pasodinta vynuogė tiesiog neauga. Negalima po vynuogėmis auginti ir gėlių – reikia, kad aplink jas visą laiką būtų juoda žemė arba paklota juoda plėvelė. Reikia atminti, jog vynuogėms netinka joks mulčias, o ypač – pjauta vejos žolė.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 2, šeštadienis.
  • Saulė teka 08:20, leidžiasi 15:56.
  • Mėnulis teka 20:29, leidžiasi 12:51.
  • Mėnulis Liūte, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Aurelija, Aurelijus, Aurėja, Paulina, Milmantė, Svirgailas, Svirgailė, Vėjūnas, Viviana
  • Tarptautinė vergovės panaikinimo diena
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Savam krašte ir žiema maloni.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius