• liepos 27 d., Šeštadienis

Kinrožė – tam, kad išgelbėti priskirta „kenksmingiems“ augalams

Kinrožės labai mėgiamos visame pasaulyje ne tik dėl labai gražių žiedų, bet ir dėl ypač lengvo auginimo bei priežiūros. Pas mus auginamos kaip kambariniai augalai, o šiltesnio klimato kraštuose jos karaliauja soduose ir parkuose.

Deja, kinrožės gavo „blogojo“ augalo vardą. Visai nepelnytai jos buvo priskirtos nuodingiesiems augalams, nors tai nebuvo patvirtinta nė vienu moksliniu tyrimu. Visa ši istorija prasidėjo nuo tokio įvykio: 6-ajame dešimtmetyje vienos ligoninės hole augo gausiai žydinti kinrožė. Daugelis gėlių mylėtojų skabė nuo jos šakeles. Dėl to augalas vos nežuvo. Po tam tikro laiko prie augalo atsirado lentelė su užrašu: „Augalas kenksmingas sveikatai“. Taip kinrožė buvo išgelbėta, bet blogoji informacija apie ją labai greitai paplito. Kinrožės buvo beveik „išvytos“ iš namų.

Besiruošiantys tapti kinrožės šeimininkais turėtų žinoti, kad iš mažo sodinuko užaugs 1,5 m aukščio krūmas, o pasodinto didesniame vazone aukštis gali siekti net iki 2,5 m.

Kinrožės mėgsta šviesias vietas, bet jokiu būdu ne tiesioginius saulės spindulius. Pavasarį ir vasarą vazone esantis substratas turi būti nuolat drėgnas, bet ne šlapias. Žiemą kinrožės laistomos mažiau. Nuo balandžio iki rugsėjo tręšiamos kas 14 dienų, žydintiems augalams skirtomis trąšomis.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius