• liepos 27 d., Šeštadienis

Kodėl augintiniai negaluoja?

Augintinio gerovė – kiekvieno atsakingo šeimininko tikslas ir pareiga, o subalansuotas bei kruopščiai parinktas ėdalas yra tinkamos priežiūros pagrindas. Veterinarai dalijasi keturkojų mitybos patarimais, kurie padės išvengti sveikatos negalavimų.

 

Nuo stalo duodamas maistas

Pasak veterinarų, gyvūnams subalansuota mityba svarbi lygiai taip pat, kaip ir žmonėms. Su maistu gyvūnas turi gauti pakankamai visų reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų, kitu atveju gali užklupti sveikatos sutrikimai.

Pasak veterinarų, sausas maistas ir konservai – geriausias pasirinkimas, kadangi juose reikiamų medžiagų kiekis būna iš karto subalansuotas, tad nereikia skaičiuoti, šeriant augintinį begale skirtingų produktų. Įvairios maisto rūšys pritaikomos skirtingų būklių gyvūnams: sergantiems, alergiškiems, senjorams ir t. t. Pastaruoju metu tarp gyvūnų mylėtojų populiarėja raw mityba, tačiau specialistai įspėja, kad dėl nesubalansuotos mitybos gyvūno organizmui gali pritrūkti reikiamų maistinių medžiagų, kas vėliau lemia negalavimus.

Įprotis gyvūnui nuo stalo atiduoti maisto likučius gali būti itin žalingas augintinio sveikatai – tai gali sukelti rimtų skrandžio problemų. Tam tikri žmonių mėgstami produktai gyvūnams gali būti net nuodingi: pavyzdžiui, vynuogės arba razinos gali sukelti inkstų nepakankamumą, šokoladas taip pat gali kenkti inkstams. Reikėtų vengti ir mėsos ar bet kokio kito maisto, turinčio daug prieskonių, nes tai augintiniui gali sukelti gastritą.

 

Nepiktnaudžiaukite skanėstais

Ekspertų teigimu, ieškant tinkamiausio maisto gyvūnui, reikia atsižvelgti į jo sveikatos būklę, veislę, virškinimo sistemos jautrumą, o geriausia – pasitarti su veterinaru, kuris pažįsta augintinį. Pradėję naudoti naują maistą, per savaitę arba dvi tikrai pastebėsite, jeigu jis bus netinkamas Jūsų augintiniui.

Suvalgęs netinkamo maisto, gyvūnas gali imti viduriuoti, vemti arba gausiai kasytis – tai ženklas, kad maistas netinka. Jei šių ženklų nepastebite – maistas gyvūnui tinka. Jeigu vis tiek norite keisti augintinio maistą, nors esamas ir yra tinkamas, nenutraukite mitybos įpročių ir nepakeiskite jo per vieną dieną. Tai reikėtų daryti palengva ir proporcingai – maišant seną ir naują maistą. Visas perėjimas turėtų trukti apie dešimt dienų, pirmą dieną dedant 90 proc. senojo ir 10 proc. naujo maisto, taip kasdien palengva didinant naujo maisto proporciją.

Konservais ir skanėstais specialistai pataria nepiktnaudžiauti, nes jie skaičiuojami ne kaip įprasto dienos valgiaraščio dalis, o kaip papildomos kalorijos prie dienos normos. Dažniausiai ant pakuotės būna nurodyta dienos norma, jos reikėtų laikytis. Kitu atveju, gali grėsti nutukimas.

 

Parengta pagal BNS pranešimą spaudai. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2023 m. gegužės mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius