• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Kuriame modernią ir patogią darbo erdvę namuose

Prieš keletą metų pradėtas skaičiuoti „Leesman“ darbo efektyvumo indeksas rodo, kad 90 proc. dirbančių asmenų darbo erdvę laiko vienu iš svarbiausiu produktyvumo elementų. Nesvarbu, dirbate biure ar namie – darbo aplinka turi būti patogi ir leidžianti susikaupti. Dirbant biure, tokia erdve pasirūpina darbdavys, o ką reiktų žinoti, norint malonią darbo aplinką susikurti namie?

 

 

 

 

Didėjant darbo erdvės svarbai, atsiranda ir papildomų poreikių – svarbi tampa ne tik komfortiška ir susikaupti leidžianti aplinka, bet ir darbo vietos dizainas bei modernūs sprendimai, palankūs ne tik sklandžiam užduočių atlikimui, bet ir skatinantys kūrybiškumą. Pateikiame keletą pasiūlymų, kurie padės namuose susikurti patogią aplinką, Jūsų darbui suteiksiančią maksimalų efektyvumą.

 

Vadovaukitės minimalizmo principu

Kuo didesnis minimalizmas vyraus Jūsų darbo kambaryje – tuo žvalesni būsite. Tačiau jei jaučiate, kad aplinka per daug oficiali, jaukumui sukurti pasitelkite naudingus daiktus – išsirinkite modernų sieninį laikrodį, nusipirkite žaismingų užrašų knygučių ar pasikabinkite paveikslą su motyvuojančiu užrašu.

 

Pasirinkite geriausią šviesos šaltinį

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad apšvietimas turi didelę įtaką žmogaus sveikatai ir nuotaikai. Greičiausiai pastebite, kad apniukusiomis dienomis dažnai jaučiatės mieguisti ir pasyvūs. Tad sprendžiant, kurį kambarį pasirinkti darbui ar kur statyti rašomąjį stalą, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į patalpos šviesumą.

Idealu, jei kambarys turi ne vieną langą: kuo daugiau natūralios šviesos pateks į vidų, tuo gyvybingesni ir susikoncentravę jausitės. Būtinai pasirūpinkite lubų ir stalo šviestuvais, geriausia su reguliuojamu apšvietimu, kad pagal erdvės šviesumą patys pasirinktumėte jo intensyvumo lygį.

 

Pirmenybę teikite komfortui ir tvarkai

Rinkdamiesi kompiuterį, skirkite dėmesio ne tik jo galingumui, bet ir dizainui. Regėjimui mažiau kenkia didesnės įstrižainės ekranai, tačiau masyvesni kompiuteriai neretai užima didelę stalo dalį, prie jų laidais prijungti kiti prietaisai sukuria netvarkos įspūdį. O netvarka blaško dėmesį ir trukdo susikaupti.

 

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. sausio mėnesio numeryje.

Parengta pagal BNS pranešimą. Nuotraukos – Pixabay, Pexels.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius