• sausio 18 d., Pirmadienis

Kuriame modernią ir patogią darbo erdvę namuose

Prieš keletą metų pradėtas skaičiuoti „Leesman“ darbo efektyvumo indeksas rodo, kad 90 proc. dirbančių asmenų darbo erdvę laiko vienu iš svarbiausiu produktyvumo elementų. Nesvarbu, dirbate biure ar namie – darbo aplinka turi būti patogi ir leidžianti susikaupti. Dirbant biure, tokia erdve pasirūpina darbdavys, o ką reiktų žinoti, norint malonią darbo aplinką susikurti namie?

 

 

 

 

Didėjant darbo erdvės svarbai, atsiranda ir papildomų poreikių – svarbi tampa ne tik komfortiška ir susikaupti leidžianti aplinka, bet ir darbo vietos dizainas bei modernūs sprendimai, palankūs ne tik sklandžiam užduočių atlikimui, bet ir skatinantys kūrybiškumą. Pateikiame keletą pasiūlymų, kurie padės namuose susikurti patogią aplinką, Jūsų darbui suteiksiančią maksimalų efektyvumą.

 

Vadovaukitės minimalizmo principu

Kuo didesnis minimalizmas vyraus Jūsų darbo kambaryje – tuo žvalesni būsite. Tačiau jei jaučiate, kad aplinka per daug oficiali, jaukumui sukurti pasitelkite naudingus daiktus – išsirinkite modernų sieninį laikrodį, nusipirkite žaismingų užrašų knygučių ar pasikabinkite paveikslą su motyvuojančiu užrašu.

 

Pasirinkite geriausią šviesos šaltinį

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad apšvietimas turi didelę įtaką žmogaus sveikatai ir nuotaikai. Greičiausiai pastebite, kad apniukusiomis dienomis dažnai jaučiatės mieguisti ir pasyvūs. Tad sprendžiant, kurį kambarį pasirinkti darbui ar kur statyti rašomąjį stalą, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į patalpos šviesumą.

Idealu, jei kambarys turi ne vieną langą: kuo daugiau natūralios šviesos pateks į vidų, tuo gyvybingesni ir susikoncentravę jausitės. Būtinai pasirūpinkite lubų ir stalo šviestuvais, geriausia su reguliuojamu apšvietimu, kad pagal erdvės šviesumą patys pasirinktumėte jo intensyvumo lygį.

 

Pirmenybę teikite komfortui ir tvarkai

Rinkdamiesi kompiuterį, skirkite dėmesio ne tik jo galingumui, bet ir dizainui. Regėjimui mažiau kenkia didesnės įstrižainės ekranai, tačiau masyvesni kompiuteriai neretai užima didelę stalo dalį, prie jų laidais prijungti kiti prietaisai sukuria netvarkos įspūdį. O netvarka blaško dėmesį ir trukdo susikaupti.

 

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. sausio mėnesio numeryje.

Parengta pagal BNS pranešimą. Nuotraukos – Pixabay, Pexels.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 18, pirmadienis.
  • Saulė teka 08:30, leidžiasi 16:28.
  • Mėnulis teka 11:03, leidžiasi 22:47.
  • Mėnulis Avine 09:07, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis sausio 13 d.
  • Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Leonardas, Liubertas, Liuberta, Priscilė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite pomidorus, paprikas, baklažanus šildomiems šiltnamiams. Negalima tręšti augalų.
  • Kai žiemą iš kamino kylantys dūmai krypsta į šiaurę, bus šalta, į pietus – šilta.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada nupuošiate kalėdinę eglutę?

Įvykių kalendorius