• gegužės 25 d., Šeštadienis

Nukaris

Įvairūs augalų sistematikos taisymai sukėlė sumaištį dracenų gentyje. Žinome du tarptautinius vardus – Beaucarnea recurvata ir Nolina recurvata, bet skirtinguose šaltiniuose minimas tai vienas, tai kitas. Vis dėlto nolinos (Nolina) yra kita, panaši ir artima gentis, o tikrasis šio puošnaus augalo vardas – riestalapis nukaris (Beaucarnea recurvata, sin. Nolina recurvata). Augalui netrūksta skambių liaudiškų vardų: dėl storo ir prie pagrindo išplatėjusio kamieno vadinamas dramblio koja, o dėl pasišiaušusių siaurų ir ilgų lapų kuokšto – arklio uodega. Sėjinuko stiebas sustorėja tik antraisiais–trečiaisiais auginimo metais.

 

 

 

 

Nukariai gerai auga šviesiuose ir šiltuose kambariuose. Bent kelias valandas juos turi apšviesti saulė. Vasarą augalai mėgsta kaitrą. Žiemą jie praleidžia įprastame kambaryje arba ne vėsesnėje kaip 10–12 °C šilumos šviesioje patalpoje. Laistyti reikia labai saikingai. Vandens pilama tik tada, kai išdžiūsta bent pusė žemės gniužulo. Iš padėklo jo perteklius išpilamas nieko nelaukiant.

Žiemą nukariai laistomi labai retai. Tręšti pakanka kartą per mėnesį, geriausia kaktusams ir sukulentams skirtomis trąšomis. Žiemą to daryti nereikia.

Jaunus augalus persodinkite kasmet pavasarį į 2–4 cm didesnį vazoną. Šaknys auga labiau platyn nei gilyn, todėl reikalingas platus vazonas su geru drenažo sluoksniu. Tinka lengva, laidi žemė su smėlio priemaiša, pavyzdžiui, durpės, kompostas ir smėlis (1 : 1 : 2) arba mišiniai sukulentams ir kaktusams. Seni augalai tame pačiame vazone gali augti 3–5 metus. Vargu ar pavyks nukarius dauginti. Kartais didelis augalas išleidžia vieną kitą atžalą. Vis dėlto jas atskirti ir įšaknydinti labai sudėtinga.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius