• balandžio 9 d., Ketvirtadienis

Orchidėjų priežiūra ne tokia jau sudėtinga

Gėlių pasaulio karalienės – orchidėjos žydi nepaprasto grožio žiedais. Niekas tiksliai nepasakys, kiek rūšių yra šioje šeimoje: jų priskaičiuojama 20 000–30 000, priklausančių maždaug 800 genčių. Bet iš didelės gausybės tik labai maža dalis rūšių tinka auginti kambaryje. Vis dėlto suskaičiavus kultivuojamas veisles ir hibridus, susidaro namažas skaičius.

Auginant namuose tarp kitų panašiomis sąlygomis augančių gėlių, supaprastėja orchidėjų priežiūra. Hibridai namuose auga lengviau nei tipinės rūšys, nėra tokie reiklūs ir gausiau žydi.

Orchidėjos – ne pelkių augalai. Per gausiai laistydami ir per dažnai purkšdami jas supūdysite. Liekite tik šiltu (keliais laipsniais aukštesnės nei patalpos temperatūros) ir kiek galima minkštesniu vandeniu. Jei laistote kietu vandentiekio vandeniu, kelis kartus per metus žemę praplaukite po silpna vandens srovele. Neleiskite vandeniui užsilikti, neleiskite orchidėjų šaknims mirkti jame. Visada nuvarvinkite ir tuomet statykite orchidėją ant palangės.

Orchidėjos geriausiai auga plastmasiniuose vazonuose. Dugne būtinas labai geras drenažas. Verta papildomas skylutes padaryti ir šonuose. Substratas turi būti purus ir laidus. Tinka vienos durpės, durpės maišytos su kiminais arba lapine žeme. Galima įmaišyti ir putplasčio trupinių.

Persodinamos kas 2-3 metai, geriausia pavasarį. Jei tuo metu krauna žiedus arba žydi, palaukite ir persodinkite vasarą. Kuo didesnis keras – tuo geriau. Išskirstyti, dalyti jį verta tik tada, kai vazone nebeužtenka vietos.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Sekite mus

Šiandien

  • Balandžio 9, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 06:31, leidžiasi 20:11.
  • Mėnulis teka 22:12, leidžiasi 07:30.
  • Mėnulis Skorpione, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 8 d.
  • Aurimas, Dalia, Kleopas, Maja, Paladijus.
  • Didysis ketvirtadienis
  • Lapų diena. Genėkite gyvatvores. Sodinkite, sėkite gūžines salotas, gūžinius ir žiedinius kopūstus. Laistykite, purkškite, tręškite augalus. Rinkite ir džiovinkite vaistinius, prieskoninius augalus, dilgėles, darykite gydomąsias pagalves. Negalima kirsti medžių.
  • Jei balandžio mėnuo giedras, gegužė bus šlapia.
gardenis
seklosdarzui
baseinai fontanai
Bijūnai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias priemones naudojate kiaušiniams marginti?

Įvykių kalendorius