• vasario 16 d., Sekmadienis
Didelis baneris puslapio viršuje
sss

Orchidėjų priežiūra ne tokia jau sudėtinga

Gėlių pasaulio karalienės – orchidėjos žydi nepaprasto grožio žiedais. Niekas tiksliai nepasakys, kiek rūšių yra šioje šeimoje: jų priskaičiuojama 20 000–30 000, priklausančių maždaug 800 genčių. Bet iš didelės gausybės tik labai maža dalis rūšių tinka auginti kambaryje. Vis dėlto suskaičiavus kultivuojamas veisles ir hibridus, susidaro namažas skaičius.

Auginant namuose tarp kitų panašiomis sąlygomis augančių gėlių, supaprastėja orchidėjų priežiūra. Hibridai namuose auga lengviau nei tipinės rūšys, nėra tokie reiklūs ir gausiau žydi.

Orchidėjos – ne pelkių augalai. Per gausiai laistydami ir per dažnai purkšdami jas supūdysite. Liekite tik šiltu (keliais laipsniais aukštesnės nei patalpos temperatūros) ir kiek galima minkštesniu vandeniu. Jei laistote kietu vandentiekio vandeniu, kelis kartus per metus žemę praplaukite po silpna vandens srovele. Neleiskite vandeniui užsilikti, neleiskite orchidėjų šaknims mirkti jame. Visada nuvarvinkite ir tuomet statykite orchidėją ant palangės.

Orchidėjos geriausiai auga plastmasiniuose vazonuose. Dugne būtinas labai geras drenažas. Verta papildomas skylutes padaryti ir šonuose. Substratas turi būti purus ir laidus. Tinka vienos durpės, durpės maišytos su kiminais arba lapine žeme. Galima įmaišyti ir putplasčio trupinių.

Persodinamos kas 2-3 metai, geriausia pavasarį. Jei tuo metu krauna žiedus arba žydi, palaukite ir persodinkite vasarą. Kuo didesnis keras – tuo geriau. Išskirstyti, dalyti jį verta tik tada, kai vazone nebeužtenka vietos.

 


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
darzoviuseklos
Sodoharmonija

Šiandien

  • Vasario 16, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:40, leidžiasi 17:27.
  • Mėnulis teka 02:02, leidžiasi 10:52.
  • Mėnulis Šaulyje 06:07. Delčia 00:17.
  • Julijona, Laimutė, Tautvydė, Vytis.
  • Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
  • Vaisių dienos. Sėkite, sodinkite porus, salierus, svogūnus, ridikėlius šildomuose inspektuose ar ant palangės. Tręškite kambarinius vaisinius augalus (citrinmedžius, granatmedžius, ananasus) ir daigus daržovių, gėlių. Jei nešąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Valykite ir tvarkykite namus, rūsius, langus. Netinkama diena sodinti gūžines salotas, ravėti.
  • Jei vasaris šaltas, birželis bus karštas.

Sekite mus

E-sėklos
gardenis
seklosdarzui

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokie darbai įrašyti Jūsų vasario mėnesio darbų sąraše?

Įvykių kalendorius