• gruodžio 1 d., Penktadienis

Orchidėjos: kad džiugintų ne vienerius metus

Orchidėjos – tikrai ištvermingi augalai. Net prastomis sąlygomis jos išgyvena kelias savaites ir išsaugo žiedus. Bet viskam yra ribos, taigi suprantama, kad prastai prižiūrimi augalai džiugins neilgai. O kad žiedais galėtume pasidžiaugti ne vieną kartą, o kelerius metus iš eilės, pasistenkime sudaryti joms kuo palankesnes sąlygas.

 

 

 

Suprantama, perkamos žydinčios orchidėjos. Ilgiausiai džiaugsitės tomis, kurių prasiskleidę tik pirmieji žiedai. Atkreipkite dėmesį: kiti žiedpumpuriai turi būti žalsvi ar veislei būdingo atspalvio, nesuvytę. Bet kuri ilgą kelionę iš šiltnamio iki parduotuvės ištvėrusi orchidėja dar turės prisitaikyti prie jūsų kambario sąlygų. Taigi rinkitės tik sveikus, tvirtus augalus. Lengviau prie naujų sąlygų prisitaiko balandžio–rugsėjo mėnesiais įsigytieji. Šildymo sezono metu jų laukia didesnis stresas ir ilgesnis adaptacijos laikotarpis.

Visoms orchidėjoms patinka drėgnas oras. Bet jis turi būti ir gaivus, neužsistovėjęs. Apipurškus augalus, drėgmė staiga padidėja, bet netrukus vandens lašeliai išdžiūva. Geriausia orą drėkinti padėjus padėklus su vandeniu ar drėgnomis samanomis.

Nesistenkite dažnai persodinti orchidėjų – jos to nemėgsta. Šie augalai sėkmingai auga tuose pačiuose vazonėliuose apie trejus metus. Tinkamiausias persodinimo laikas – kai pavasarį po ramybės periodo pasirodo jaunos šaknelės. Stambius augalus galima padalyti.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius