• birželio 25 d., Antradienis

Patarimai sėjantiems veją

Visi norime turėti gražią veją prie namų, todėl patarimų šia tema niekada nebūna per daug, tiesa?

*Labai svarbu tinkamai paruošti dirvą, kad veja būtų išties graži. Ten, kur sėsite žoles, įrengiama gera drenažo sistema, kad besiformuojančios žolių šaknys gautų drėgmės.

 

 

 

 

 

*Vejoms dirvą galima ruošti rudenį arba pavasarį. Prieš tai nupurkškite herbicidais. Iš rudens seną velėną užarkite (ar sufrezuokite) – iki pavasario sena žolė supus. Tokiu metu geriau užpilti apie 10 cm storio naują juodžemio sluoksnį arba praturtinti reikiamomis medžiagomis seną. Dėl to rudenį dirvožemis nukasamas, nustumiamas, sumaišomas su kompostu, o vėliau paskleidžiamas būsimos vejos vietoje, kad iki pavasarinės sėjos tinkamai susigulėtų.

*Viršutiniame dirvos sluoksnyje turi būti pakankamai maisto medžiagų. Veją sėkite tuomet, kai dirva išdžiūvusi, nuo gegužės antrosios pusės iki rugsėjo pradžios. Idealu tai daryti po mėnesio nuo įdirbimo. Per tą laiką dirva šiek tiek susigulės, ir prieš sėją galėsite išlyginti nelygumus. Ten gali atsirasti vandens balučių – tai žolynams nepatinka.

*Iš ruošiamo ploto išrenkami visi grumstai, akmenys ir piktžolės.

*Dirvos paviršių galite išlyginti, jei plotas didelis – traktoriumi. Galiausiai paviršius nugrėbstomas, po to suvoluojama. Jeigu plotas mažas, neturite volo, sutrypkite kojomis. Toks paruošimas leis žolėms geriau įsišaknyti, o žemės lietus nenuplaus taip lengvai.

*Trąšas į dirvą įterpkite dieną prieš sėją. Jeigu jūs veją sėjate pavasarį arba vasarą, naudokite tokias, kurių sudėtyje daugiau azoto. Šis elementas skatina greitesnį augimą. Jeigu veją sėjate vasaros pabaigoje, rudeniop naudokite trąšas, kurių sudėtyje yra daugiau kalio ir fosforo, bet mažiau azoto – sutvirtės šaknų sistema ir padidės žolynų atsparumas šalčiui.

*Nedidelį plotelį padalinkite kvadratais, o sėklas – vienodomis krūvelėmis. Tuomet rankomis apsėkite kiekvieną kvadratą pradžioje pirmiausia skersai, paskui išilgai. Jei norite šį procesą supaprastinti, naudokite vejų sėklų barstytuvą.

*Po sėjos sėklas reikia lengvai prispausti. Tai palengvins dygimą ir apsaugos nuo paukščių. Geriausias būdas – truputį pamulčiuoti dirvą durpėmis arba perpuvusiu kompostu, o tuomet sėklas lengvai prispausti, kad patektų į derlingą sluoksnį. Ką daryti toliau? Stebėti augimo procesą ir nepamiršti pamatuoti žolių prieš pirmą pjovimą.

 

Pirmi metai

*Sudygusi vejos žolė nustelbia piktžoles. Dauguma jų žus pradėjus pjauti, tačiau kai kurias, ypač daugiametes, reikės išravėti ar nupurkšti herbicidais. Piktžoles reikia naikinti praėjus 3–4 mėnesiams nuo sėjos.

*Iki žolė pasieks 10 cm aukštį, naujai pasėtą veją būtina laistyti, kad neišdžiūtų. Vos tik ši aukščio riba bus pasiekta, pirmą kartą nušienaujama iki 7–8 cm, antrąkart – 7–10 cm. Po antro pjovimo galima patręšti azoto trąšomis. Sėjos metais nereikia skubėti pernelyg žemai pjauti žolės, kad ji suaugtų ir sutankėtų. Kitais metais jau drąsiai galima veją palikti 3–4 cm aukščio.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius