Pavasarį verta pasisodinti šilauogių

Nors už lango dar siaučia pūgos, laikas planuoti pavasario pirkinius sodui. Jei dar neturite šilauogių, pasvarstykite, kur jas sodinsite. Vaiskrūmiams reikia šviesaus, saikingai drėgno sklypo. Šie augalai ištveria, jei trumpam laikui užlieja vanduo, bet ilgiau užsistovėjęs jis yra pražūtingas. Palankios augimo ir vystymosi sąlygos susidaro, kai gruntiniai vandenys slypi 40–60 cm gylyje. Ruošiant sklypą, pirmiausia reikėtų pašalinti piktžoles, ypač daugiametes, šakniastiebines, nes jos stelbia ir engia šilauoges, sumažina derlių. Prieš sodinimą dirva perkasama, paskui paruošiamos sodinimo duobės.

 

 

 

 

Kadangi šilauogės augs ir derės vienoje vietoje daugelį metų, pasodinti jas reikėtų tinkamai. Duobės turėtų būti plačios ir gilios, kad laisvai išsitektų ištiesintos šaknys. Jos pripildomos rūgščių durpių, nes priemolio ir priesmėlio dirva turi būti rūgšti (pH 3,8–4,8). Tinkamiausios yra paviršinės ir pereinamojo tipo.

Prieš augalų sodinimą durpės truputį suslegiamos. Paskui duobių vidurys pagilinamas ir ten laisvai padedamas šaknų „kilimėlis“. Jos atsargiai ištiesinamos ir užberiamos žemėmis. Šilauogės gausiai palaistomos. Dirva aplink pamulčiuojama pjuvenomis, smulkinta medžių žieve arba spygliuočių spygliais – tai pagreitina augimą ir padidina derlingumą.

Šilauogių krūmai sodinami rudenį arba pavasarį, paliekant 1–1,2 m tarpus. Pirmaisiais metais juos tereikia reguliariai laistyti ir nuravėti. Pradedant nuo ketvirtųjų metų augalus, kad gerai derėtų, reikia patręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšiomis. Ankstyvą pavasarį jų nedidelis kiekis įterpiamas po krūmais. Pavasarį augalai pamulčiuojami grynomis arba su pjuvenomis sumaišytomis durpėmis, spygliuočių spygliais.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Kovo 2, antradienis.
  • Saulė teka 07:05, leidžiasi 17:58.
  • Mėnulis teka 22:18, leidžiasi 08:36.
  • Mėnulis Skorpione 22:39, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis vasario 27 d.
  • Dautara, Eitara, Eitaras, Eitautė, Eitautas, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas, Simplicijus
  • Lapų diena. Sėkite gūžines salotas, kaliaropes, žiedinius kopūstus, gumbinius salierus, svogūnus daigais. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius, kirskite krūmus. Prisipjaukite sumedėjusių krūmų šakelių, įšaknydinimui pamerkite į vandenį – turėsite naujų augalų. Augalus, kad žaliuotų, tręškite. Pjaukite ir skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Laistykite, purkškite.
  • Jei kovas šaltas – gegužė bus šilta, jei kovas šiltas – gegužė bus šalta.

Populiariausi straipsniai

Agrimatco
Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokias daigyklas naudojate?

Įvykių kalendorius