• gegužės 25 d., Šeštadienis

Persodiname ir dauginame flioksus

Flioksai labai lengvai pakelia persodinimą. Juos į naują vietą galima perkelti bet kuriuo vegetacijos metu, net ir žydinčius, tik tuomet reikia patrumpinti stiebus ir 1–2 savaites gausiai lieti. Kadangi flioksai suželia gana dideliais kerais, gėlynuose reikia sodinti kas 70–80 cm. Tik kai kurių smulkesnių ir lėčiau kerojančių veislių augalus galima sodinti 50–60 cm atstumais, o greitai ir vešliai augančias – kas 1 m. Flioksai vienoje vietoje gali likti 7–8 metus. Vėliau senstančius kerus reikia atnaujinti.

 

 

Dažniausiai flioksai dauginami vegetatyviškai. Pats paprasčiausias būdas – kero dalijimas. Tai geriausia daryti anksti pavasarį, nes vėliau pumpurai būna labai trapūs. Atskiriama po vieną pernykštį stiebą, ant kurio būna 2–3 nauji pumpurai. Norint sodinti iš karto į nuolatinę vietą, galima skaidyti didesniais sodmenimis su 2–4 pernykščiais stiebais.

Flioksus galima dalinti ir rugpjūčio antrojoje pusėje ar rugsėjo pradžioje, tačiau tuomet juos reikia pamulčiuoti žiemai.

Norint flioksų užsiauginti daugiau, juos reikia dauginti pavasariniais ūgliais su šakniastiebio dalimi arba vasarą žaliais stiebo auginiais. Antruoju būdu dauginama birželio–liepos mėnesiais inspektuose. Auginiai imami iš vidurinės stiebo dalies. Netinka minkštas stiebo viršus ir sumedėjusi apatinė dalis.

Flioksus galima dauginti sėklomis, tačiau tuomet jie nepaveldi veislės savybių. Šis dauginimo būdas naudojamas tik naujoms veislėms išvesti. Sausai laikomos sėklos greitai praranda daigumą, todėl jas reikia stratifikuoti arba sėti iš rudens.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius