• balandžio 26 d., Penktadienis

Pertvarų montavimas mediniame name

Pertvaras galima rasti beveik bet kuriame mediniame name. Yra daug jų konstrukcijos variantų. Jų statybai naudojamos įvairios medžiagos – mediena, įvairūs skydai, lentos ir kitos medžiagos. Konstrukcijos nėra sudėtingos, todėl kiekvienas gali jas pastatyti savo rankomis.

 

 

 

 

 

Kuo skiriasi pertvaros ir sienos?

 

Pertvaros ir sienos atrodo panašiai. Tačiau tai yra skirtingi namo konstrukcijos elementai, ir kiekvienam būdingas savas dizainas. Siena yra statinio konstrukcijos elementas, atskiriantis namo viduje esančias patalpas nuo išorinės aplinkos poveikio. Siena taip pat gali tame pačiame pastate padalyti kambarį ir tapti atraminiu pastato elementu. Be tokios sienos pastatas ilgai negalėtų stovėti. Pertvara yra statinio konstrukcijos elementas, padalijantis bendrą kambario (ar buto) plotą. Šis namo konstrukcinis elementas nėra laikantysis ir gali būti montuojamas bet kurioje pastato dalyje.

 

Medinio namo pertvarų bendrieji montavimo principai

 

Pertvaras mediniame name tikslinga pradėti statyti tada, kai namas įgauna stabilumą, sustoja jo deformacijos procesas. Rąstinio namo susitraukimo laikotarpis yra vieneri metai. Pertvara – savarankiška konstrukcija. Ji statoma taip, kad padalytų gyvenamąją erdvę į atskirus kambarius. Pertvaros funkcijos taip pat apima garso ir šilumos klausimų sprendimą. Pertvarų masė neturėtų viršyti laikančiųjų sienų masės.

Mediena, iš kurios statomos rąstinių namelių sienos, priklauso lengvoms statybinėms medžiagoms. Nerekomenduojama mediniuose namuose statyti tradicinių plytų ir net labai sunkių akytojo betono pertvarų. Pertvaros gali būti pastatytos iš gipso kartono arba tik iš medienos. Tačiau geriausias pasirinkimas yra karkasinių pertvarų konstrukcijos. Tokias konstrukcijas galima lengvai išardyti ir perkelti iš vienos vietos į kitą. Jų surinkimas gali būti lengvai atliktas rankomis, todėl nėra prasmės kreiptis pagalbos į specialistus. Tai yra pagrindinis bruožas, skiriantis jas nuo sienų.

Nuo pertvarų priklauso ir interjero dizainas. Pertvarų svoris turėtų būti kuo mažesnis, kad jas galima būtų montuoti bet kurioje kambario vietoje. Šios konstrukcijos gali būti naudojamos kaip papildomi įvairių įrengimų ir baldų atramos taškai. Beje, prieš juos statant, prasminga susipažinti su šių statybinių konstrukcijų sanitarinėmis ir priešgaisrinėmis taisyklėmis. Renkantis medžiagas jų statybai, patartina vadovautis pastarųjų medžiagų atsparumu drėgmei ir ugniai.

 

Specialūs reikalavimai pertvarų konstrukcijoms:

 

  • Mediniam namui svarbu naudoti ekologiškai švarias medžiagas. Todėl pertvaros konstrukcija turi atitikti visus higienos standartus, taip pat priešgaisrinės saugos reikalavimus. Statybai naudojamos medžiagos, kurios yra atsparios drėgmei, tinkamos naudoti vidaus patalpose, pasižyminčios geromis garso ir šilumos izoliavimo savybėmis.
  • Vonių ir skalbyklų pertvaros privalo būti atsparios drėgmei. Jos turi būti montuojamos iš vandeniui atsparių statybinių medžiagų. Svarbu, kad drėgmė negalėtų įsiskverbti į konstrukciją. Tinkama danga iš vandeniui atsparios statybinės medžiagos puikiai išsprendžia šią problemą.
  • Antro aukšto vidaus patalpoms ir palėpės kambariams namuose su medinėmis grindimis svarbi kuo mažesnė pertvarų masė, kurią galėtų atlaikyti perdangos konstrukcija.
  • Jeigu patalpoje norite kuo daugiau šviesos, statykite skaidrias pertvaras iš specialių stiklo blokelių arba naudokite konstrukcijas su stiklo intarpais.
  • Inžinerinių komunikacijų klojimui puikiai tinka padidinto storio stacionari vidinė pertvara.
  • Vidinės pertvaros tarp zonų, kurioms reikalingos skirtingos temperatūros sąlygos, turi būti tvirtos ir užtikrinti gerą šilumos izoliaciją.

Tekstas – Vytauto Mankevičiaus. Nuotraukos – Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2021 m. gruodžio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 26, penktadienis.
  • Saulė teka 05:51, leidžiasi 20:44.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:15.
  • Mėnulis Šaulyje 04:37, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Dargailė, Gailenis, Klaudija, Klaudijus, Vilūnė
  • Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Tarptautinė Černobylio avarijos aukų atminimo diena.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite. Vežkite kompostą, mėšlą. Genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Naikinkite kenkėjus, gyvenančius žemės paviršiuje. Rinkite vaistinius augalus. Tvarkykite, valykite rūsius.
  • Jei balandis sausas, toks bus ir birželis.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius