• sausio 22 d., Penktadienis

Pilėjos – puošniosios dilgėlių giminaitės

Kad gražūs, neaukšti augalai yra artimi dilgėlių giminaičiai, išduoda tik žiedai. Jie smulkūs, žali, neišvaizdūs, susitelkę šluotelėmis lapų pažastyse. Bet ne dėl žiedų auginamos pilėjos, o todėl, kad yra dailūs ir nereiklūs kambariniai lapiniai augalai.

Mėgsta gana šviesią vietą, bet ne tiesioginius saulės spindulius. Tinka įvairios sudėties lengva puveninga žemė (kompastinė, lapinė, durpės, durpių mišiniai).

Pavasarį ir vasarą pilėjos gausiau laistomos, kas savaitę tręšiamos lapiniams augalams skirtomis kompleksinėmis trąšomis. Rudenį ir žiemą laistykite saikingai (tik kai pradžiūsta žemės paviršius), netręškite arba tręškite ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Pilėjos gerai žiemoja įprastoje buto temperatūroje, kuri neturi nukristi žemiau 10° C. Kerelius galima genėti kovo–balandžio mėnesiais. Persodindami nugenėtų kerelių šaknų gniužulus atsargiai sumažinkite.

Jei patalpa tamsoka, šilta, o oras sausas, ant lapų atsiranda rudų su juodu atspalviu dėmių, lapai krinta. Kenkėjai puola labai retai.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sekluva II

Sekite mus

Šiandien

  • Sausio 22, penktadienis.
  • Saulė teka 08:25, leidžiasi 16:36.
  • Mėnulis teka 11:52, leidžiasi 02:22.
  • Mėnulis Ožiaragyje 06:59, dylantis, IV ketvirtis. Delčia sausio 17 d.
  • Anastazas (Nastas, Nastys), Anastazija (Nastazija, Nastė), Asta, Astijus, Audrius (Audrys), Aušrius (Aušrys), Džiugas, Gaudentas, Skaistė, Vincentas (Vincas), Vincenta (Vincė, Vincentina)
  • Šaknų diena. Galima sėti ir sodinti augalus, kurių vegetacija ilgesnė, tręšti kambarinius augalus. Nepalankus metas genėti gyvatvores, kepti duoną, pyragus.
  • Šaltas sausis žemdirbiams paguoda.

Populiariausi straipsniai

Sėklos darzui

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

darzoviu seklos

Apklausa

Kada sėjate pirmąsias daržovių sėklas į daigyklas?

Įvykių kalendorius