• spalio 18 d., Penktadienis

Pirtis-piramidė

Ramūnas Račkauskas, gyvenantis Trakų rajone, Pylimų kaime, yra profesionalus pirtininkas, kuris, stebėdamas pirtyje esančius žmones ir pats save, išrado „ventiliaciją pagal Ramūną“, sumūrijo savo pirtyje krosnį, kuri drąsiai galėtų pretenduoti į geriausios pirties krosnies titulą, ir sukūrė ypatingus suoliukus kojoms… Ir, žinoma, pasistatė pirtį–piramidę – kitos tokios Lietuvoje nėra.

 

Pirtyje-piramidėje įrengta specifinė ventiliacija – „ventiliacija pagal Ramūną“. Garinėje palei grindis į išorę eina dūmtraukis, prie grindų jis turi atvamzdį. Pastarasis krosniai kūrenantis būna užkimštas, atkemšamas jai jau nesikūrenant, tuomet dūmtraukis ima veikti kaip oro ištraukimo šachta. Šviežias oras patenka pro tarpą tarp durų ir staktos. Jis keliauja tiesiai prie krosnies, šalia jos sušyla, ir žmogus įkvepia jau šiltą orą.

 

Ramūnas Račkauskas
Ramūnas Račkauskas

 

Ramūnas savo pirtį vadina baltąja pirtimi, kadangi dūmai iš krosnies eina į kaminą, o ne į garinę. Iš išorės pirties sienos yra minimaliai apšiltintos, dėta tik 5 cm akmens vatos, o lubos apšiltintos 15 cm storio akmens vata. Iš išorės piramidė dengta bituminių čerpių danga. Ją Ramūnas pasirinko dėl paprasto dengimo; norėdamas, kad piramidė iš išorės turėtų lygias briaunas. Pasirinko žalią spalvą, kad pirtis neišsiskirtų miško fone, be to, bituminių čerpių faktūrą labai pamėgo samanos, kurios ėmė želti šiaurinėje pusėje. Žiemos metu sniegas gražiai apsninga visą piramidę ir nenuslenka.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2019 m. gruodžio numeryje.

 

Tekstas ir nuotraukos – Česlavos Deinarovič.

 

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 18, penktadienis.
  • Saulė teka 07:54, leidžiasi 18:13.
  • Mėnulis teka 18:12, leidžiasi 09:18
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 17 d.
  • Liubartas, Lukas, Vaiva, Kęsminas, Kęsmina
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus, svogūnines gėles. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis, nupurkškite karbamidu kamienus, šakas, nubaltinkite. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Kėkštas miške garsiai rėkia – žiemos siekia. Kėkštas giles knibinėja – žiemą prašinėja.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius